Vendégsiker született a férfi vízilabda ob I 9. fordulójának a szombati Szolnok-Eger rangadóján.

Eredmény:
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - ZF-Eger 10-11 (3-3, 2-2, 0-2, 5-4)
Hosnyánszky, Kovács O. 2-2, Pásztor, Negrean, Gocic, Aleksic, Georgescu, Kis G. 1-1, illetve Biros, Graham 4-4, Salamon, Kovács G., Gór-Nagy 1-1

Még fél perc sem telt el a mérkőzésből, amikor a tabellán harmadik Szolnok már az első támadásából megszerezte a vezetést a listavezető egriek ellen: az olimpiai bajnok center, Kis Gábor ötméterest harcolt ki, amit Hosnyánszky Norbert értékesített (1-0). Az egriek hevesiek kétgólos hátránynál szépítettek, majd - miután a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter emberelőnyből egyenlített - meg is fordították az állást (2-3).

A második negyednek 3-3-ról vágtak neki a csapatok, de a kétszer is eredményes Biros jóvoltából 5-4-re megint az Eger állt jobban. A nagyszünetre azonban már ismét döntetlen (5-5) volt az állás.

A harmadik játékrész hat percen keresztül a kölcsönösen eltékozolt lehetőségekről szólt, mígnem az Eger kanadai légiósa, Kevin Graham akciógólja megtörte a jeget, a remeklő Biros révén pedig 7-5-ös vendégvezetés mellett rajtolt el a befejező negyed.

A Szolnok igyekezett felzárkózni, törekvését azonban nem kísérte siker, mert előnyből Kovács Gábor háromgólosra növelte az egri előnyt (5-8). Öt perccel a vége előtt ötméteresből szépített a hazai csapat, majd 7-8-ra is feljött, sőt újabb gólváltások nyomán 10-10-re módosult az állás, két másodperccel a dudaszó előtt azonban Graham - Birost beérve - emberelőnyből negyedszer is eredményes volt. Így pedig a hajrát jobban bíró Eger 11-10-re nyerni tudott.