Hazai sikerrel folytatta nyolcmérkőzéses Európa-bajnoki selejtezősorozatát a magyar férfikosárlabda-válogatott, amely második mérkőzésén nagy hajrával legyőzte Ausztriát Szombathelyen.

Eredmény, C csoport, 2. forduló:
Magyarország - Ausztria 81-75 (14-13, 19-25, 25-21, 23-16)
A legjobb magyar dobók:
Lóránt 19, Hanga 17, Trotter 11, Horváth 10, Trepák 10

Az egy hete Ukrajnában 77-71-re alulmaradt magyarok kezdték jobban a szombathelyi mérkőzést, csakhamar 7-2-re elhúztak, és főként Horváth Ákos kosarainak köszönhetően 14-13-ra megnyerték a nyitónegyedet.

A folytatásban fordult a kocka, ugyanis két hazai pontra tizenkettő érkezett válaszul (16-25). Szerencsére a Dnyipropetrovszkban 21 pontot szóró Hanga Ádám és a honosított Trotter Obie is belelendült, de a vezetést nem sikerült visszavenni, a félidőben 33-38 volt az állás.

Térfélcsere után az osztrákok Mahalbasic és Schreiner találataival tartották előnyüket, amelyet a kihagyott büntetők ellenére a 28. percben sikerült három pontra faragnia (50-53) a magyar csapatnak.

A harmadik játékrész hajrájában aztán a nemrég Rómába igazolt Lóránt Péter révén - 17 perc után először - kiegyenlített Rátgéber László együttese (57-57).

Az utolsó szakaszban a vendégcsapat négy perc alatt csak három pontot hozott össze, csakhogy Trotterék sem jeleskedtek, újabb büntetők maradtak ki.

Három perccel a záró dudaszó előtt, 66-69-ről egy 8-0-s rohamot mutatott be a hazai válogatott, Hanga bedobta első tripláját, az osztrák kapitány pedig 40 másodperc alatt kétszer is időt kért, de már nem tudta megakadályozni a vereséget.

5. Ciprus 2/2

A csoportokból az első két helyezett, illetve a négy legjobb harmadik vehet részt a 2013-as szlovéniai kontinenstornán.