27 győztes meccs után, a döntőben kapott ki a Sopron kosárcsapata

A Győr hazai pályán legyőzte csütörtökön a címvédő Sopront a nőikosárlabda NB I három sikerig tartó döntőjének második mérkőzésén, ezzel 1-1-re kiegyenlített, a vendégek pedig elszenvedték első vereségüket a bajnokságban.

Eredmény, döntő, 2. mérkőzés:
UNI Seat Győr - Uniqa-Euroleasing Sopron 65-58 (16-17, 17-15, 15-13, 17-13)
legjobb dobók:
Ciglar 18, Hollingsworth 17, illetve Krnjics 17, Zavecz 12
A három sikerig tartó párharc állása: 1-1.

A nyolcadik NB I-es címükre hajtó és a bajnoki idény során még veretlen soproniak a hétfőn 79-60-ra megnyert nyitány után valamelyest halványabban kezdtek, és csak az első negyed végén érték utol a Laklóth vezette házigazdákat. A címvédőben főként az első meccsen 20 pontot szóró Fegyverneky, illetve a honosított Krnjics villogott. Az első NB I-es döntőjét játszó győri együttes a 18. percben kiegyenlített (30-30), a nagyszünetben 33-32 volt az állás.

Térfélcsere után több hazai helyzet is kimaradt, így a címét nemrég a Magyar Kupában megvédő Sopron fokozatosan eltávolodott ellenfelétől, amely azonban rákapcsolt, és 48-45-ről kezdte a zárószakaszt. Az utolsó játékrészben a tavaly ötödik helyen végzett győriek hat ponttal elhúztak, ám a túloldalon Fűrész bedobta Székely Norbert csapatának első tripláját, amelyre a horvát Ciglar öt ponttal válaszolt. A hajrá aztán a hazaiaké lett, a fordulatos találkozó legjobbja a Győr amerikai centere, Quanitra Hollingsworth lett 17 ponttal és 13 lepattanóval.

A győri siker egyben azt jelenti, hogy a Sopron - 27 győzelem után - elszenvedte első vereségét az NB I 2011/2012-es idényében.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó finálé harmadik mérkőzésére vasárnap, 15.45-kor kerül sor Sopronban.