Az idegenbeli négygólos vereség után a Veszprém Arénában 31-23-ra nyert a román Valcea ellen, és bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe a Győri Audi ETO nőikézilabda-csapata.

Eredmény, Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:
Győri Audi ETO KC - Oltchim Valcea (román) 31-23 (19-12)
Veszprém Aréna, 5000 néző
v.: Dentz, Reibel (francia)
gól: Görbicz 12/5, Löke 6, Lekic 5, Amorim 5, Radicevic 2, Kovacsics 1, illetve Manaharova 3, Meirosu 3, Manea 3, Özel 3, Babeanu 3/3, Nechita 3, Vetkova 2, Vizitiu 2, Ardean-Elisei 1
hetes: 6/6, illetve 4/3
kiállítás: 8, illetve 10 perc
továbbjutott: a Győr, 62-58-as összesítéssel.

Élő közvetítés

Kissé görcsösen kezdte sorozatban hatodik Bajnokok Ligája-elődöntőjének visszavágóját a Győr, Amorim az első két kísérleténél csúnyán fölé lőtt, de szerencsére 1-2-nél vezetett utoljára a Valcea.

A félidő közepén ugyan még egyszer sikerült Manaharova, illetve Meirosu góljaival egyenlíteni (6-6), de Lunde Haraldsen kiválóan védett, Amorim bombázott, vagy kiválóan játszotta meg Lökét, aki felváltva lőtte a gólokat és harcolta ki a heteseket.

Forrás: Foto24.hu

A 18. percben már továbbjutásra állt a Győr, Löke harmadik góljával 11-7-re alakult az eredmény. Megállíthatatlan volt a magyar bajnok, 17-11-nél Radu Voina ugyan időt kért, de a félidei csúfos kudarcot már nem kerülhette el (19-12).

A második félidő első negyedórája ugyan kicsit döcögősre sikeredett, 21-16-nál és 24-19-nél ötre csökkent az előny, de ennél közelebb nem tudott kerülni a román együttes. A francia játékvezetők kicsit hazai pályát fújtak, de enélkül is egyértelmű volt, a Győr jobb csapat, és nemcsak legyőzhetetlen ezen a délutánon, de megérdemelt lesz a továbbjutása.

A vége 31-23 lett, a Győr 2009 után jutott ismét BL-döntőbe - akkor a dán Viborggal szemben - azt követően, hogy idegenben győzött - elbukta a párharcot.

A mostani fináléban a montenegrói Buducnost Podgorica vagy az első, hazai meccsén kétgólos hátrányba kerülő norvég Larvik lesz az ellenfele.