Hiába szerepelt első hat mérkőzésén százszázalékosan, a negyeddöntőben meglepetésre kikapott Franciaországtól a címvédő orosz nőikézilabda-válogatott a brazíliai világbajnokságon, így legjobb esetben is csak az ötödik helyen végezhet. A franciák elődöntőbeli ellenfele az Angolát legyőző Dánia lesz.

Eredmény, női vb, negyeddöntő:
Franciaország - Oroszország 25-23 (13-12)
Sao Paulo, Ibirapuera Sportcsarnok
v.: Serradilla, Lorente (spanyolok)
gól: Lacrabere 5, Ayglon 4, Dembele 4, Kamto 3, Baudouin 3, Pineau 2, Mendy 2, Deroin 1, Spincer 1/1, illetve Turej 7/4, Posztnova 3, Uskova 3, Kuznyecova 2, Bodnyeva 2, Kmirova 2, Zsilinszkajtye 1, Davigyenko 1, Csernoivanyenko 1
hetesek: 3/1, illetve 4/4
kiállítások: 8, illetve 10 perc

Két éve az oroszok és a franciák vívták a világbajnokság döntőjét, ezúttal már a negyeddöntőben egymással nézett farkasszemet a két csapat.

Az esélyeknek megfelelően jobban kezdtek az oroszok, de hiába vezettek 5-3-ra, a félidő felére már a franciáknál volt az előny 6-5-re. Innentől kezdve szinte az történt a pályán, amit Olivier Krumbholz tanítványai akartak, a félidőt 13-12-es előnnyel zárták, majd a második játékrészben végig három-négy góllal vezettek.

Hiába hozta formáját Jevgenyij Trefilov kapitány, hiába üvöltözött játékosaival, nyolc perccel a lefújás előtt 24-19-nél úgy tűnt, akár súlyos vereség is lehet a vége.

Az oroszok azonban felálltak, egy négygólos rohammal 24-23-re még szépítettek, két perccel a vége előtt azonban Mendy gólja mindent eldöntött (25-23).

Dánia - Angola 28-23 (15-11)
v.: Gatelis, Mazeika (litvánok)
gól: Nörgaard 7/5, Troelsen 5, Burgaard 4, Fisker 3, Bille 3, Larsen 2, Jorgensen 2, Thorsgaard 2, illetve Carlos 7, Almeida 4, M. Kiala 3, Barros 3/2, Calandula 3, Morais 1, Fernandes 1, L. Kiala 1
hetesek: 5/5, illetve 3/2
kiállítások: 8, illetve 4 perc

Dánia pillanatnyi kételyt sem hagyott afelől, jobb csapat Angolánál. Jan Pytlick tanítványai ezúttal nem követték el azt a hibát, mint a Japán elleni, hosszabbításban kiharcolt nyolcaddöntős sikerkor, már az első tíz perc végén komoly előnyre tettek szert.

5-2, majd 10-5 után a félidőben 15-11-re vezetett az európai csapat, és ugyan a 45. percre 20-19-re feljött az ellenfél, közelebb már nem tudott lopakodni. A jól védekező dánok az utolsó öt percre háromgólos előnnyel fordultak, végül 28-23-ra nyertek.

Dánia pénteken Franciaország ellen harcolhatja ki a döntőbe jutást.

Norvégia - Horvátország 30-25 (16-12)
v.: Al Suwaidi, Bamutraf (katariak)
gól: Löke 8, Lunde-Borgersen 4, Sulland 4/2, Breivang 3, Johansen 3, Riegelhuth 2, Kurtovic 2/1, Alstad 1, Nostvold 1, Snorroeggen 1, Herrem 1, illetve Lovric 5, Penezic 4, Horvat 3, Franic 3, Tatari 2, Petkovic 2, Gace 1, Pusic 1, Zebic 1, Jezic 1
hetesek: 3/3, illetve 1/0
kiállítások: 10, illetve 10 perc

Csak az első percekben okozott némi meglepetést a horvát válogatott, Norvégia az esélyeknek megfelelően már az első félidő végére tetemes, 16-12-es előnyre tett szert.

Fordulás után 18-16-ra még felkapaszkodtak Penezicék, de a 45. percre nyolcra (24-16)., a 48. percre pedig kilencre nőtt a norvég előny (26-17).

A hajrában Horvátország legalább a súlyos zakót elkerülte, de a 30-25-ös eredménnyel Norvégia jutott a legjobb négy közé.