A Bajnokok Ligája-csoportmeccsen aratott diadala után a Vasas férfivízilabda-csapata az ob I-ben nem tudta legyőzni a Szegedet, amely ezzel megőrizte bajnoki veretlenségét és éllovas pozícióját.

Eredmény:
Szeged-Beton VE - TEVA-Vasas-UNIQA 10-8 (1-3, 3-1, 3-2, 3-2)
Molnár, Török, Hegedüs, Somogyi 2-2, Juhász, Kiss Cs. 1-1, illetve Boskovic, Kiss G. 3-3, Katonás, Steinmetz Á. 1-1

A listavezető hazaiak és a tabella második helyét elfoglaló vendégek összecsapásán, vagyis a 10. forduló rangadóján az angyalföldiek horvát világbajnokuk, Miho Boskovic két találatával és háromszoros olimpiai bajnokuk, Kiss Gergely emberelőnyös góljával 3-1-re elhúztak, miután a szegediek részéről - még a negyed elején - csak az Európa-bajnok balkezes szélső, Kiss Csaba volt eredményes.

A második negyedben viszont a hazaiak egyenlítettek háromszoros olimpiai bajnok centerük, a szabaddobásból, majd megúszásból duplázó Molnár Tamás révén (3-3).

Kétszeri gólváltást követően a harmadik negyedben 5-5-re módosult az állás, majd a másodjára is eredményes válogatott Török Béla löketével 6-5-re már a Szeged vezetett. Boskovic jóvoltából a Vasas az utolsó szünet előtt egyenlített, ám Somogyi Balázs a játékrész hajrájában emberelőnyből 7-6-ra módosított.

A befejező nyolc percben Kiss Gergely büntetője célba ért (7-7), és a balkezes kiválóság válaszolt Hegedüs Gábor góljára is, aki azonban az újabb szegedi fórból újfent bevette a Vasas kapuját (9-8). A piros-kékek hasonló lehetőségüket eltékozolták, Somogyi ugyanakkor az utolsó percben szabaddobásból nem tévesztett, így 10-8-ra nyert, és bajnoki veretlenségét is megőrizte a szegedi csapat.