A Sapa Fehérvár AV19 hazai pályán, hosszabbítás után legyőzte a Red Bull Salzburg együttesét az osztrák jégkorongliga pénteki játéknapján.

A fehérváriak már 2-0-ra is vezettek, a vendégek azonban előbb szépítettek, majd két perccel a vége előtt, kettős emberelőnyben egyenlítettek. A 2-2-es rendes játélidőt követően a hosszabbításban a Sapa Fehérvár légiósa, Derek Ryan megszerezte második gólját, ezzel eldöntötte a meccset.

A magyar-román jégkorongbajnokság, a MOL-liga pénteki játéknapján a székesfehérváriak farmcsapata viszont kikapott a Ferencvárostól.

Eredmény, osztrák bajnokság:
Sapa Fehérvár AV19 - Red Bull Salzburg (osztrák) 3-2 (0-0, 1-0, 1-2, 1-0) - hosszabbítás után
gólszerző:
Ryan (23., 64.), Pratt (52.), illetve Abid (54., 58.)

MOL-liga:
Ferencváros - Sapa Fehérvár AV19 farm 6-1 (1-0, 3-0, 2-1)
gólszerzők:
Hietamaki (14.), Wéber (24.), Kiss (38.), Feil (40.), Schellin (51.), Hoffmann (54.), illetve Orbán (47.)

Miskolci Jegesmedvék - Brasov (román) 4-3 (1-1, 2-0, 1-2)
gólszerzők:
Saluga (7.), Rafaj (29.), Dubek (30.), Szilágyi (55.), illetve Rajcak (19., 47.), Borsos (49.)

Újpest - Steaua Rangers (román) 5-6 (2-3, 0-0, 3-3)
gólszerzők:
Pichler (9.), Jankovics (16.), Rusznyák (46.), Zalavári (53.), Szajbert (55.), illetve Persson (9., 59.), Georgescu (10.), Butochnov (13.), Pascaru (42.), Nicolescu (44.)

A Dab.Docler pénteken vereséget szenvedett a holland The Hague együttesétől a Kontinentális Kupa dunaújvárosi második fordulós tornáján. A négycsapatos tornáról az első helyezett kerül a legjobb tíz közé.