Vereséggel ért véget a címvédő Eger szegedi fellépése a férfivízilabda ob I 4. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén: a legutóbbi szezonban harmadikként végzett hazaiak két góllal nyertek a bajnokcsapat ellen.

eredmény:
Szeged-Beton VE - ZF-Eger 7-5 (2-2, 1-1, 3-1, 1-1)
a legjobb góldobók
: Younger 2, illetve Bundschuh, Biros 2-2

Előrehozott Bajnokok Ligája-találkozónak is beillett a vidéki rangadó, hiszen a BL-főtábla zágrábi sorsolásán az egyik négyes csoportban aznap hozták össze a két magyar együttest, amely azonban most még első osztályú hazai bajnoki keretében küzdött meg egymással. A nyitány a címvédő Egeré volt, amely a bő válogatott kerethez tartozó Bundschuh Erik két találatával meglépett, de a nagyszünet előtt már döntetlenre (3-3) álltak a felek.

A harmadik negyedben aztán nagyobb sebességfokozatba kapcsoltak a szegediek, akik pontosabban is céloztak, és megléptek a vendégektől, Molnár Tamás góljával 6-3-ra vezettek. Az egriek Biros Péter révén 6-4-re alakították az állást, a befejező nyolc percben azonban már nem tudtak közelebb férkőzni a Szegedhez, amely végül 7-5-re nyert.