Kikapott a görögök Eb-ezüstérmes csapatától a magyar nőivízilabda-válogatott a Kirisi Kupáért kiírt oroszországi nemzetközi torna zárónapján.

Eredmény:
Görögország-Magyarország 14-10 (3-3, 3-2, 3-5, 5-0)
a magyar góldobók:
Kisteleki H., Szücs, Bujka 2-2, Czigány, Takács, Drávucz, Poszkoli 1-1

A júliusi, sanghaji világbajnokságra készülő csapatok meccsét a görögök kezdték jobban, akik 1-0-ra, majd 3-1-re is vezettek. A folytatásban egyenlítettek a magyarok, de a görögök rendre visszavették az előnyt (5-3, 6-5, 7-6).

A meccsen először a harmadik negyedben vezetett Merész András együttese, amely 8-7-re fordított, majd némileg csapongó játék után 10-9-re megint vezetett.

A befejező nyolc perc azonban maga volt a rémálom: ekkor már egyetlen magyar gól sem esett, görög viszont öt is, így sima vereség lett a vége.

A Merész-csapat így egy győzelemmel (16-10 a kazahok ellen), egy döntetlennel (15-15 az ausztrálokkal) és három vereséggel zárta a tornát (a görögökön kívül kikapott 18-14-re az oroszoktól és 10-8-ra az Egyesült Államoktól).