A Dallas Mavericks óriási hajrával nyert a Miami Heat vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 65. döntőjének második mérkőzésén, ezzel 1-1-re kiegyenlített a négy sikerig tartó párharcban.

Eredmény, NBA-döntő, 2. mérkőzés:
Miami Heat - Dallas Mavericks 93-95 (28-28, 23-23, 24-20, 18-24)
legjobb dobók:
Wade 36, James 20, Bibby 14, Bosh 12, illetve Nowitzki 24, Marion 20, Terry 16, Chandler 13
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.

A keddi nyitányt 92-84-re nyerő Miami kiegyenlített első negyedet játszott az első bajnoki címére hajtó Dallasszal, a playoffban otthon veretlen (9/0) floridaiaknál Dwyane Wade vitte a prímet. A rengeteg eladott labda ellenére a rivális a második játékrészben is keményen tartotta magát, ezúttal is főként a rájátszásban 28,3-as pontátlaggal büszkélkedő német Dirk Nowitzki révén. A félidőben 51-51 volt az állás.

Térfélcsere után a házigazdák Pekingben olimpiai bajnok szupertriójából LeBron James és Chris Bosh is kitett magáért - mellettük Mike Bibby remekelt -, miközben a texasiaknál Jason Terry és Jason Kidd is gyengén dobott.

A 74-71-ről induló zárószakaszban aztán az alapszakaszelső Chicago Bullst is búcsúztató Heat ellenállhatatlan rohamba kezdett, és egy 13-0-s sorozattal faképnél hagyta a korábban a címvédő Los Angeles Lakerst 4-0-ra kiütő Mavst.

A 15 pontos hátrányba került vendégek egy 8-0-ás szériával visszakapaszkodtak lőtávolba, sőt az utolsó percre kiegyenlítettek (90-90). A hajrában Nowitzki triplájára Chalmers válaszolt, ám 3 másodperccel a vége előtt Nowitzki megszerezte a győztes kosarat.

A négy győzelemig tartó finálé harmadik mérkőzésére magyar idő szerint hétfőn hajnali 2 órakor kerül sor Dallasban.