Az MKB-Euroleasing Sopron 0-2-ről 2-2-re kiegyenlített a címvédő Pécs 2010 ellen a nőikosárlabda-bajnokság három sikerig tartó fináléjában, miután a keddi negyedik mérkőzésen hazai pályán sima győzelmet aratott ősi riválisa felett. A döntő utolsó felvonására pénteken, Pécsett kerül sor.

Eredmény, női döntő, 4. mérkőzés:
MKB-Euroleasing Sopron - Pécs 2010 79-55 (20-12, 17-14, 25-13, 17-16)
legjobb dobók:
Holt 16, Coleman 12, Tamane 11, Honti 10, illetve Fegyverneky 11, Quigley 11
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcának állása: 2-2.

A két nagy rivális 11. bajnoki döntője az alapszakaszgyőztes baranyai csapat két sikerével kezdődött (82-76, 78-68), ám vasárnap elmaradt a bajnokavatás, mivel a nemrég a Magyar Kupát elhódító soproniak meglepetésre simán nyertek a baranyai megyeszékhelyen (80-56), és 2-1-re szépítettek.

A negyedik felvonás rajtját is Székely Norbert tanítványai kapták el jobban, és Holt vezetésével a második negyed elejére tízpontos előnyre tettek szert (22-12). A különbség Quigley és Fegyverneky révén négy pontra olvadt, majd ismét tíz fölé kúszott: a félidőben 37-26 volt az állás.
Térfélcsere után Zeljko Djokic alakulata 3 percen át nem talált a gyűrűbe, ezalatt pedig 18, majd nemsokára 20 pontos hátrányba került, ezzel már eldőlni látszott a mérkőzés. A Holtra és Colemanre építő házigazdák keményen védekeztek, majd a pécsi edző pályára berohanása és technikai hibája borzolta a kedélyeket.

A 62-39-ről kezdődő zárószakasznak már nem maradt tétje, mindkét oldalon a cseresor került pályára, ami azt jelezte, hogy a Sopron már nem akar, a (hajrát már kiállított trénere nélkül játszó) Pécs pedig nem tud újítani. A találkozó legjobbja a hazaiak amerikai légiósa, Amber Holt lett 16 ponttal.

Az NB I történetében eddig egyszer fordult elő, hogy egy csapat 0-2-ről fordított a fináléban: 2007-ben éppen a Sopron vitte véghez a bravúrt a Pécs ellen.

A döntő ötödik, utolsó mérkőzését Pécsett rendezik pénteken 19.15-kor..