A bajnoki címvédő Vasas egy góllal kikapott az előző idényben harmadik Szegedtől a férfivízilabda ob I alapszakaszának szombati rangadóján a Komjádi uszodában.

Férfivízilabda ob I:
TEVA-Vasas-UNIQA - Szeged-Beton VE 8-9 (2-4, 3-1, 2-2, 1-2)
góldobók
: Powers 2, Kovács, Decker, Boskovic, Vörös, Vámos, Kiss G. 1-1, illetve Kiss Cs. 3, Molnár 2, Török, Komlósi, Kayes, Younger 1-1

A találkozónak kettős tétje volt, mivel az együttesek a legjobb négy közé magukkal viszik az alapszakaszban szerzett pontjaikat.

A remekül kezdő vendégek már 4-1-re is vezettek az első negyedben, a folytatásban azonban a Vasas utolérte ellenfelét, és a nagyszünetre is maradt a döntetlen (5-5).

A harmadik játékrészben fej fej mellett haladtak a csapatok (7-7), így a döntés a zárónegyedre maradt. A negyedik negyedben a tripláig jutó Kiss Csaba révén megint a Szeged szerzett előnyt, de a Vasas háromszoros olimpiai bajnoka, Kiss Gergely gyorsan egalizált (8-8). Aztán jó öt percen keresztül érintetlenek maradtak a kapuk, mígnem bő egy perccel a vége előtt Molnár emberelőnyből betalált, és eldöntötte a meccset (8-9).