A címvédő Los Angeles Lakers meglepetésre kikapott a sereghajtó Cleveland vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) szerdai játéknapján.

A sorozatban harmadik mérkőzésüket elbukó kaliforniaiaknál Pau Gasol 30 ponttal és 20 lepattanóval zárt, a 10/46-os mérleggel szerénykedő - és a közelmúltban egy 26 vereségből álló szériával rekordot döntő - hazaiaknál Ramon Sessions 32 pontig jutott. A két csapat januári találkozóját 55 ponttal nyerte a Lakers (112-57).

A Boston a New Jersey elleni sikerrel biztosította be, hogy keleti elsőként vonul el a hétvégi All Star-szünetre. A Celtics-ász Paul Pierce 31 ponttal feledtette vasárnapi mélyrepülését, amikor mindössze 1 pontot ért el a Miami elleni rangadón.

A Heat a torontói Andrea Bargnani 38 pontja ellenére győzött Kanadában, a floridai sztárok közül Dwyane Wade 28, a Raptors-csarnokban először vendégként pályára lépő Chris Bosh 25, LeBron James pedig 23 pontot szerzett. A Toronto utóbbi 19 összecsapásából 17-et elvesztett.

Az orlandói Dwight Howard 32 ponttal és 10 lepattanóval vezette diadalra együttesét a Washington ellen, a minnesotai Kevin Love - aki a vasárnapi All Star-gálán is érdekelt lesz - pedig 18 ponttal és 18 lepattanóval sorozatban 42. dupla dupláját (két statisztikai mutatóban kétszámjegyű teljesítményét) mutatta be. Más kérdés, hogy a Timberwolves ennek ellenére kikapott a vendég LA Clipperstől, melynek erőembere, Blake Griffin 29 pontig jutott.

Orlando Magic - Washington Wizards 101-76
Toronto Raptors - Miami Heat 95-103
Boston Celtics - New Jersey Nets 94-80
Cleveland Cavaliers - Los Angeles Lakers 104-99
Detroit Pistons - Indiana Pacers 115-109 - hosszabbítás után
New York Knicks - Atlanta Hawks 102-90
Minnesota Timberwolves - Los Angeles Clippers 90-98
Dallas Mavericks - Sacramento Kings 116-100