A továbbjutás szempontjából fontos győzelmet aratott vasárnap a Pick Szeged a dán Aalborg felett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában.

Férfi BL, 3. forduló, C csoport:
Pick Szeged - Aalborg (dán) 37-28 (18-13)

A Pick kézicsapata eddig ötven százalékon állt a Bajnokok Ligájában idén: otthon nyert a Schaffhausen ellen, Minszkben viszont kikapott, így ezúttal győzelmi kényszer alatt lépett pályára a sereghajtó ellen.

Zubai vezérletével gyorsan 5-1-re elhúzott a Szeged, majd a kezdetektől jól működő védekezéssel sikerült a folytatásban is őrizni az előnyt, noha büntető is maradt ki. Az Aalborg vezetőedzője a 14. percben, 11-5-nél időt kért, ám ez sem igazán segített, mert a folytatásban is gyakorlatilag csak Kjalling volt veszélyes a kapura. A 21. percben már 15-7 volt az állás; ebben a szakaszban Sulc sziporkázott.

A szünetig ugyan kicsit csökkent a különbség, ám így sem volt miért aggódni.

A folytatásban felváltva estek a gólok, ez pedig a Tisza-partiak malmára hajtotta a vizet. A védelem továbbra is jól zárt, még emberhátrányban is, így tovább nőtt a különbség.

"Nagyon sok mindent viszontláttam a csapatunktól abból, amit megbeszéltünk, pedig az ellenfelünk egy viking mentalitással állt fel: nem volt olyan terület, amit ne akartak volna befutni" - nyilatkozta a mérkőzést közvetítő Viasat TV-nek Skaliczki László, a szegediek edzője.

Forrás: MTI
Lékai Máté gólöröme

A Szeged jövő szombaton a csoport egyik legerősebbje, a spanyol Valladolid otthonában lép pályára.