A hazai 12-4-es vereség után ezúttal 10-5-re kapott ki a ZF Eger a szerb Partizan Beograd otthonában a férfivízilabda Euroliga negyeddöntőjében.

Már az első, március 24-i találkozón eldőlt a továbbjutás kérdése, ennek ellenére bekezdtek a hazaiak (2-0). Ezt követően állandósult az 1-2 gólos különbség, majd a negyedik negyed végén Cuk duplájával 9-5-re meglépett a Partizan. Az utolsó szakaszban a magyar együttes nem tudott gólt dobni.

Euroliga, negyeddöntő, visszavágó:
Partizan Beograd (szerb) - ZF-Eger 10-5 (3-2, 2-2, 2-1, 3-0)
Pijetlovic 3, Mitrovic 2, Cuk 2, Vujasinovic, Prlainovic, Gocic, illetve Biros, Erdélyi, Hegedűs, Kovács G., Feltham
továbbjutott a Final Fourba: a Partizan, kettős győzelemmel, 22-9-es összesítéssel.

Kettős győzelemmel került be a Final Fourba a címvédő Primorac Kotor, amelynek két magyar olimpiai bajnoka, Kiss Gergely és Steinmetz Ádám kiemelkedő szerepet vállalt a továbbjutásban. Előbbi - az európai szövetség, a LEN honlapja szerint - három, utóbbi két góllal vette ki a részét a 10-6-os sikerből a szerda esti visszavágón a szintén montenegrói Herceg Novi ellen. Szintén a négy közé jutott a három magyart, Benedek Tibort, Kásás Tamást és Madaras Norbertet soraiban tudó olasz Pro Recco, valamint a horvát Jug Dubrovnik.

Primorac Kotor (montenegrói) - Jadran Herceg Novi (montenegrói) 10-6 (2-0, 3-2, 2-2, 3-2)
továbbjutott:
a Kotor, kettős győzelemmel, összesítésben 24-15-ös gólkülönbséggel

Jug Dubrovnik (horvát) - CN Barceloneta (spanyol) 10-9 (2-3, 2-2, 4-2, 2-2)
a Jug kettős győzelemmel, 19-16-os gólösszesítéssel

Budva (montenegrói) - Pro Recco (olasz) 10-12 (3-2, 3-4, 2-2, 2-4) - Madaras 2, Benedek 1 gólt lőtt