A címvédő MKB Veszprém nyerte a férfi kézilabda Magyar Kupát, miután szombaton a balatonfüredi négyes döntő fináléjában óriási izgalmak után büntetőkkel legyőzte a Pick Szeged együttesét. A találkozó hőse Fazekas Nándor, a veszprémiek válogatott hálóőre lett, aki csak a végső hétméteresekre állt be a kapuba, és három szegedi próbálkozást is hárított. A Veszprém története során 19. alkalommal hódította el a Magyar Kupát.

Eredmény, férfi Uniqa Magyar Kupa, döntő:
MKB Veszprém - Pick Szeged 30-28 (27-27, 12-14) - büntetőkkel
Balatonfüred, 800 néző
v.: Herczeg, Südi
Veszprém: Peric, Fazekas (kapusok) - Eklemovics 2, Gulyás, Iváncsik G. 1, Iváncsik T. 4, Korazija 2, Lapcevic, Lusnyikov, Pérez 8, Sesum 8/2, Sulic 1, Terzic 1, Vilovski
Szeged: Liszkai, Marjanac (kapusok) - Andjelkovic, Herbert, Katzirz 5, Krivokapics 9/3, Lele, Nenadic 1, Osmajic, Stranovsky 5, Vadkerti 1, Vancsics, Zubai, Zvizej 6
hetesek: 6/2, illetve 6/3
kiállítások: 18, illetve 12 perc

Két kihagyott büntetővel kezdte a mérkőzést az MKB Veszprém, s mire felocsúdott a bajnok, a Szeged már 5-1-re elhúzott. Nem találta a ritmust Mocsai Lajos együttese, Katzirz rlévén 7-3, Zvizej góljával 8-4 is volt az állás.

Pérez Carlos pályára lépése változtatott a helyzeten, a magyar válogatottba ismét visszacsábítani próbált világklasszis vezérletével a Veszprém 10-10-nél utolérte ellenfelét, a meccs első 30 percét azonban Vadkerti és Krivokapics góljai zárták (12-14).

A második játékrészt ismét lendületesebben kezdte a Szeged, 18-14-re is vezetett a csapat, a 43. percben Sesum találatával azonban ismét 20-20 lett az állás.

A Veszprém az egész mérkőzés során mindössze egyszer vezetett: 23-25-ről egy 3-0-s szériával Pérez találatával az 56. percben (26-25), a hajrá négy percét követően azonban ismét egyenlő lett az eredmény (27-27).

A büntetőket Krivokapics kezdte, Peric nem tudott hárítani, a helyére beálló Fazekas azonban sorozatban megfogta Zvizej, Katzirz és Nenadic büntetőjét is. Mivel Pérez, Korazija és Lusnyikov nem hibázott, a Veszprém nyerte meg a kupát.

Forrás: MTI
Forrás: MTI

"Ilyen mérkőzést vártam. Az első húsz percben azáltal, hogy kihagytuk a helyzeteinket és a hétmétereseinket, az ellenfelet hoztuk lendületbe, a másik dolog, amiben hibáztunk, hogy a nyitott védekezés ellen indokolatlanul sok volt a gyors befejezés. Sokkal türelmesebben kellett volna játszanunk. A második félidőben az a küzdelem, amit produkáltunk, elfogadható volt, problémát jelentett a kettes védő posztja. A problémát a végjátékra sikerült megoldani, ekkor a vezetést is sikerült átvennünk, a bírók a végét döntetlen körüli eredményre fújták. Örülök, hogy jól váltottunk kapust a heteseknél és Nándi segítségével sikerült kiharcolnunk a győzelmet" - nyilatkozta Mocsai Lajos, a veszprém vezetőedzője a klub hivatalos honlapján.

Forrás: MTI
Forrás: MTI

a 3. helyért:
Balatonfüred - PLER 26-23 (22-22, 10-10) - büntetőkkel

A harmadik helyért lejátszott mérkőzés is komoly izgalmakkal szolgált, a Balatonfüred-PLER csata is a döntetlennel véget ért rendes játékidőt követően, a hétmétereseknél azonban Szathmári jobban védett, így a Füred szerezte meg a 3. helyet. Amennyiben a bajnokságban a Veszprém és a Szeged jut be a döntőbe, úgy a fürediek jövőre elindulhatnak a KEK-ben.