Kijutott a decemberi Európa-bajnokságra a magyar nőikézilabda-válogatott, miután a selejtező 4. fordulójában is nyert, ezúttal Békéscsabán győzte le svédeket 26-24-re. A biztos csoportelsőséghez a hátralevő két fordulóban még egy pontra van szüksége Mátéfi Eszter csapatának.

Eb-selejtező, 2. csoport, 4. forduló:
Magyarország - Svédország 26-24 (16-10)
Magyarország: Pálinger, Herr O. (kapusok), Bódi 3, Bulath 2, Kovacsicz 2, Szabó V., Szekeres, Szucsánszki 5, Temes 2, Tomori 2, Tóth K., Tóth T. 6 (1), Vérten 3, Vincze 1. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.
Svédország: Kain, Grubbström (kapusok), Alm, Boson 3, Eriksson, Flognman 2, Gulldén 2, Jacobsen, Johansson 2, Olsson, Skogsberg, Torstenson 8 (2), Wallén 2, Wallter, Wiberg 1, Wiel Fredén 4, Wikensten, Wirén. Szövetségi kapitány: Per Johansson
kiállítások: 4, illetve 6 perc
hétméteresek:
2/1, illetve 2/2

Nem szeppentek meg a svédek, a találkozó elején Tóth Tímea ellen durván szabálytalankodtak, a hazai átlövő - hatalmas kötéssel a könyökén - csak a félidő közepén térhetett vissza. Ám nélküle is jól pörgött a Mátéfi-csapat, s a 14. percben 8-3-as magyar vezetésnél időt kértek a vendégek. A folytatásban állandósult a különbség, így megnyugtató volt az előny a szünetre.

Mégsem volt még lefutva a meccs, a svédek 5-0-s rohammal indították a második félidőt. A kapitány időt kért, és ettől kezdve fej-fej mellett haladt a két válogatott, a svédek azonban egyszer sem vették át a vezetést. A hajrát jobban bírta a magyar együttes, sikerült 25-22-re ellépnie, és ez már elég volt az Eb-re való kijutást jelentő győzelemhez.

A csoportból az első két helyezett jut ki a decemberi, dán-norvég közös rendezésű Európa-bajnokságra.