A Pécs szombaton Szekszárdon is simán legyőzte az Atomerőműt a női kosárlabda NB I negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé.

Eredmény, nők, negyeddöntő, 2. mérkőzés:
Atomerőmű KSC - MiZo Pécs 66-100 (22-29, 21-26, 14-20, 9-25)
A párharcot a Pécs nyerte 2-0-ra.

Már korábban bejutott az elődöntőbe a címvédő MKB-Euroleasing Sopron, valamint a tavaly szintén döntős Szeviép-Szeged. A SEAT Lami Véd Győr - ZTE NKK párharcban a második mérkőzést vasárnap játsszák Zalaegerszegen. Az első összecsapáson a győriek győztek 83-60-ra.

* * *

A férfiaknál a címvédő Atomerőmű hazai pályán kilenc ponttal legyőzte az éllovas ZTE-t. A hatmeccses győzelmi sorozattal a háta mögött pályára lépő Atom és az alapszakaszt már biztosan megnyerő ZTE eleinte nemigen találta egymáson a fogást, majd a második negyedben a paksi együttes - főként Tory Walkernek köszönhetően - hatpontos előnyre tett szert. A félidőben így 37-31 volt az állás.

Fordulás után a házigazdák ügyesen tartották a különbséget, a túloldalon csak Kyle Wilson és Calvin Watson nyújtott többet az átlagnál. Bár a hajrában egyszer öt pontra is feljöttek a zalaiak, az ASE győzelme nem forgott veszélyben. Ezzel Horváth Imre csapata sorozatban a hetedik diadalát aratta, míg a ZTE elszenvedte második vereségét a bajnokságban.

Eredmények, férfi NB I:
Atomerőmű SE - Zalakerámia-ZTE KK 63-54 (15-15, 22-16, 13-11, 13-12)
Falco-Szova KC Szombathely - Pécsi VSK-PANNONPOWER 112-80 (29-20, 35-24, 16-20, 32-16)
Szolnoki Olaj - Kaposvári KK 95-64 (30-15, 22-21, 19-12, 24-16)
Soproni KC - Marso-Vagép NYKK 107-76 (42-26, 20-14, 23-19, 22-17)
Albacomp - Salgótarjáni KSE 118-73 (39-17, 19-25, 24-12, 36-19)