A MiZo Pécs 2010 hazai vereséggel kezdte meg szereplését a nőikosárlabda-Euroligában, miután a nyitóforduló csütörtöki mérkőzésén három ponttal kikapott az olasz Schiótól.

Eredmény, női Euroliga, 1. forduló, B csoport:
MiZo Pécs 2010 - Schio (olasz) 55-58 (19-17, 11-10, 8-15, 17-16)
A magyar csapat legjobb dobói:
Fegyverneky 10, Nagy-Bujdosó 10, Vajda 9, Krnjic 9

Az NB I-et 5/0-lal kezdő pécsiek Vajda Anna 7, majd az ugyancsak válogatott Fegyverneky Zsófia 6 pontjával már 13-6-ra elhúztak, ám a tavaly Európa Kupa-győztes olasz gárda pillanatok alatt fordított. Ezután "felébredtek" a hazai csapat WNBA-bajnokai - Kelly Mazzante és Nicole Ohlde - is, ám a második negyed elején öt (!) percig gólképtelen volt Fűzy Ákos együttese. A félidőben 30-27 volt az állás.

Nagyszünet után maradt a kosárínség és a rengeteg hiba, a túloldalon Laura Macchi 14 pontnál tartott, az olaszok pedig 30 perc elteltével 42-38-ra vezettek. A zárófelvonás már egyáltalán nem a Lauber Dezső Csarnok közönségének szájíze szerint alakult, ugyanis 6 perccel a vége előtt 40-51 állt a táblán. Szűk fél perccel - egészen pontosan 24 mp-cel - a vége előtt Iványi Dalma triplájával egyenlítettek ugyan a baranyaiak (55-55), ám Macchi hármasára már nem érkezett válasz.

A pécsiek jövő szerdán Krakkóban lépnek pályára.

Fűzy Ákos vezetőedző: "Hiányzott az összeszokottság, az olaszok akarata jobban érvényesült, szétzilálták a támadójátékunkat. Az 58 kapott pont nem tragédia, de az 55 dobott pont kevés. Határozatlanok voltunk, rossz döntéseket hoztunk, sokat bizonytalankodtunk, és ez lett a végzetünk is."

* * *

A SEAT Lami Véd Győr csapata hazai pályán fölényes, 98-59-es győzelmet aratott a Bajai NKK felett a női kosárlabda NB I csütörtöki mérkőzésén.