A Pick Szeged 32-30-ra kikapott a román Constanta otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában, szombaton. A Tisza-partiaknak ez volt az első idegenbeli meccsük és az első vereségük a sorozatban.

Eredmény, Férfi BL, 3. forduló, A csoport:
Constanta (román) - Pick Szeged 32-30 (17-16)
Buzau, 1800 néző
v.: Vodopivec, Krasna (szlovén)
Constanta: Stanescu, Popescu (kapusok) - Adzic, Baiceanu 3, Csepreghi 4, Dimache 3, Muresan, Nicolae 4, Pavlovic 2, Prachar, Sabou 2, Sadoveac 3, Schuch 2, Timofte, Toma 9/4, Vukovic
Pick Szeged: Liszkai, Farkas J. (kapusok) - Ghionea 3/1, Herbert, Katzirz 10, Kos 2, Krivokapics 2, Nenadic 10, Osmajic, Simon, Vadkerti, Vancsics, Zubai 1, Zvizej 2/1
hetesek: 5/4, illetve 3/2
kiállítások: 10, illetve 10 perc

Öt éve, 2004 októberében és novemberében már találkozott egymással a Pick Szeged és a román Constanta együttese a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Akkor a magyar csapat két győzelmet (27-24 itthon, 23-21 idegenben) könyvelhetett el.

A mérkőzésre nem a Constanta otthonában került sor, a román bajnok sportcsarnokát ugyanis az EHF nem találta alkalmasnak a tévéközvetítésre. A helyszín ezért Buzau, magyar nevén Bodzavásár lett.

A sérülések miatt tartalékosan lépett pályára a Szeged, ám húsz percen keresztül kifogástalanul játszott. Remek védekezéssel és ötletes támadásokkal rendre lépéselőnyben volt, elhúzott 16-11-re. A fáradság és a vele járó kiállítások azonban megfogták a vendégeket, a román alakulat pedig sorozatban lőtt hat találattal közvetlenül a szünet előtt fordított.

A fordulás után újabb hat - összesen 14 - perc telt el szegedi gól nélkül, igaz, a Constanta ezt a lehetőséget nem tudta maradéktalanul kihasználni, képtelen volt elhúzni.

A Szeged nem tudott hatékony lenni támadásban, így aztán 23-19-nél, a 42. percben időt kért. Az edzői intelmek nem igazán hatottak, a Constanta tovább növelte a különbséget. A végén a magyar együttes komolyan hajrázott, Katzirz és Nenadic sorra lőtte a gólokat, így végül szoros vereség lett a vége.

A Tisza-partiak a következő fordulóban, november 8-án a Valladolidot fogadják.