Győzelemmel kezdte szereplését a magyar nőikézilabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozatban. Mátéfi Eszter csapata csütörtökön 24-20-ra verte Csehország legjobbjait.

Eredmény, Eb-selejtező, 2. csoport, 1. forduló:
Magyarország - Csehország 24-20 (13-9)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 1500 néző
v.: Gubica, Milosevics (horvát)
Magyarország: Pálinger, Herr O. (kapusok) - Bódi 1, Bulath 2, Hornyák Á., Kovacsics, Orbán 3, Szabó V. 2, Szucsánszki 1, Tomori, Tóth K. 2, Tóth T. 10/6, Vérten 3, Zácsik
Csehország: Doláková, Satrapová (kapusok) - Cerná 1, Hrbková 2, Knedlíková 1, Kutlvasrová, Kysucanová 3, Poznarová 3, Rucková, Salcáková 1, Simerská 2, Tomecková 4/2, Vítková, Zámorská 3/1
hetesek: 6/6, illetve 5/3
kiállítások: 4, illetve 4 perc

Az első tíz percben fej-fej mellett haladt a két csapat, sok volt a kimaradt helyzet, majd a magyarok támadásban feljavultak, miközben a védekezés továbbra is jól működött, Pálinger pedig remekül védett. Ennek köszönhetően sikerült öt góllal elhúzni (10-5), s ez a különbség a szünetig alig változott.

A folytatásban a korábbinál sokkal agresszívebben védekeztek a vendégek, s mivel ez a stílus nem feküdt a magyaroknak, szép lassan megkezdték a felzárkózást. A csehek nagyon közel álltak a fordításhoz, azonban ez egyszer sem sikerült, köszönhetően elsősorban a fantasztikusan védő Pálinger Katalinnak.

Forrás: MTI

AZ 57. percben ugyan még 20-19 volt csupán az előny, ám Tóth Tímea két hetest is értékesített, Szucsánszki két álompasszát Tóth Katalin beállóból a kapuba lőtte, így végül 24-20-ra nyert az együttes, amely vasárnap Azerbajdzsánban lép pályára.

A csoport másik mérkőzésén:
Svédország - Azerbajdzsán 31-11 (13-6)
Arena Skövde, 1361 néző
v.: Cernavskis, Bogdanovs (lettek)
gól: Torstenson 6, Jacobsen 6, Wallter 5, Isakson 4, Wirén 3, Wallén 3, Flognman 2, Gulldén 1, Johansson 1, illetve Gorocova 5/4, Tankaszkaja 2, Gyerjabina 2/2, Pogonyina 1, Uljanics 1/1

Svédország - Csehország

A kvartettből az első két helyezett jut ki a 2010. december 7. és 19. között sorra kerülő dán-norvég közös rendezésű Eb-re.