A magyar férfikosárlabda-válogatott nagyszerű hajrával legyőzte kedden az észt csapatot Szolnokon, és három forduló után a csoport élén áll az európai osztályozóban.

Osztályozó, 3. mérkőzés:
Magyarország - Észtország 75-64 (18-16, 18-16, 16-23, 23-9)
a legjobb magyar dobók:
Lóránt 18, Fodor 16, Horváth 10, Körtélyesi 9

Az elmúlt héten az ukránokat legyőző, majd Csehországban vereséget szenvedett magyarok Horváth Zoltán triplájával jól elkapták a rajtot, ám a tabellán ugyancsak három pontnál tartó észt gárda a palánk alóli találatokkal tartotta magát. A zsúfolásig telt tiszaligeti csarnok közönsége a második negyedben a kapitány Németh István hármasánál ugrott ismét talpra, ezzel a házigazdák hat pontra megléptek, nemsokára pedig tíz lett a különbség (34-24). Néhány kihagyott helyzet és büntető miatt a félidőben mégis 36-32-t mutatott az eredményjelző.

Nagyszünet után tovább akadozott Mészáros Lajos együttesénél a gépezet, így a lendületbe jövő - és rengeteg lepattanót szedő - baltiak átvették a vezetést, majd hét ponttal elhúztak (45-52). Fodor Márton triplája és Kámán Tamás duplája visszahozta a reményt, 30 perc elteltével 52-55 volt az állás. A hazai csapat a 35. percben került ismét előnybe (60-59), majd egy 14-0-s rohamot mutatott be, amellyel eldöntötte a találkozót.

A magyar válogatott tavaly szeptemberben lezárult Európa-bajnoki selejtezősorozatban az A csoport utolsó helyén végzett, ezért kényszerül arra, hogy az ukránokkal, a csehekkel és az észtekkel oda-visszavágó alapon osztályozót játsszon az A divízióban maradásért. A másik osztályozón a csehek megverték a vendég ukránokat, így a pénteken Kijevbe látogató magyarokkal együtt öt pontnál tartanak. A csoport győztese és másodikja benn marad az élvonalban, míg a harmadik és negyedik kiesik a B osztályba.

Mészáros Lajos szakmai igazgató: "Fantasztikus akaratereje volt ma a csapatnak, a csodálatos közönség pedig minden nehézségen átsegítette a fiúkat. Nagyon fontos győzelem volt, dolgozunk tovább."

Az állás: 1. MAGYARORSZÁG 5 pont (231-202), 2. Csehország 5 (207-198), 3. Észtország 4 (197-211), 4. Ukrajna 4 (202-226)