Bejutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe az MKB Veszprém, miután szombaton bravúros győzelmet aratott a spanyol Ademar León otthonában. A szinte végig vezető Győr 26-26-os döntetlent játszott a montenegrói Podgorica vendégeként a női BL középdöntőjében, de így is nagy lépést tett az elődöntőbe kerülés felé.

Férfi BL, középdöntő, III. csoport, 3. forduló:
Ademar León (spanyol) - MKB Veszprém 30-32 (12-17)
León, 3700 néző
v.:Pozeznik, Repensek (mindkettő szlovén)
León: Alilovic, Alamo (kapusok), Aguinagalde 1, Aguirrezabalaga 1, Bicanic, Buntic 8, Carou, Castresana, Csernov, Krivoslikov 10, Ortigosa 1, Sarmiento 2, Stranovsky 6.
Veszprém: Peric, Liszkai (kapusok), Eklemovic 5, Gál 1, Gulyás 4, Ilyés 2, Iváncsik G. 2, Korazija 1, Lapcevic, Lusnyikov, Markovic, Pérez 3, Vilovszki 2, Vujin 12.
kiállítás: 8, illetve 18 perc
hétméteres:
6/4, illetve 2/2

A két csapat két hete már találkozott egymással, akkor 28-26-ra nyert a magyar bajnok, amelynek egy újabb győzelem negyeddöntőt ért.

Eleinte minden spanyol gólra Vujin válaszolt, majd amint Peric bemelegedett és sorra hárította a hazai kísérleteket, sikerült 9-6-ra ellépni. Futott az eredmény után a León, majd emberelőnyben 10-10-re egyenlített.

Mocsai Lajos vezetőedző időt kért, együttese pedig újból szárnyakat kapott. Létszámfölényben lendületbe jött a Veszprém, és a szünetre elhúzott. Peric extázisban védett, miközben a támadójáték nagyon hatékonynak bizonyult.

A pihenőt követően Vujin ott folytatta, ahol az első félidőt abbahagyta: hatalmas gólt dobott. A védőfal változatlanul hermetikusan zárt, ennek köszönhetően emberhátrányban sem csökkent a különbség (16-21). A hazaiak a jelentős hátrányuk miatt nagy rohanásba kezdtek, közben több poszton is cseréltek.

Kettős emberelőnyben sem zárkózott fel a León, mert egyszerűen megint nem volt gyenge pontja a Marian Cozma halála után összerázódott Veszprémnek.

Aztán a spanyolok újabb létszámfölényükben sorozatban háromszor betaláltak, ezért a záró tíz perc mégis izgalmasan alakult. Lapcevic kiállítása alatt 28-29-re feljött a León, aztán Gulyást is kizavarták a bírók. Büntetőből egyenlíthettek volna a hazaiak, Peric azonban megint bravúrt mutatott be.

Mocsai ekkor időt kért, együttese ugyanis öt perce nem talált be. A paprikás hangulatban az egyenlítés nem maradt el (57. perc). Aztán a kiállításokkal tarkított hajrában Iváncsik Gergő kétszer is betalált, eldöntve ezzel a fontos csatát.

A Veszprém a jövő szombaton a francia Montpellier-t fogadja, azon a mérkőzésen a csoportgyőzelem a tét - hacsak a német Flensburg most vasárnap nem kap ki otthon.

* * *

Az anyagi csőd szélén álló Dunaferr 40-29-re kikapott a Vác otthonában a női NB I szombati fordulójában. A vendégek az ifjúsági csapatot szerepeltették, mert a felnőttek más klubokba igazoltak.