A Cleveland olimpiai bajnok sztárja, LeBron James 55 pontot szórt Milwaukee-ben az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi, pénteki játéknapján. A Cavs-vezér - aki mindössze egy ponttal maradt el 2005-ben felállított karriercsúcsától - a harmadik negyedben 2:50 perc alatt egymaga 16 pontot dobott a Bucksnak. A vendégek sikerükkel a Keleti főcsoport élére álltak.

A nap rangadóján a 45/10-es mérleggel ligaelső Los Angeles Lakers hosszabbításban kerekedett felül a New Orleansen. Az elmúlt 16 meccsükből 14-et megnyerő házigazdáknál Kobe Bryant 39 pontig jutott, ebből 11-et a ráadásban szerzett. A Hornets részéről NBA-rekordot jelentő sorozat szakadt meg, ugyanis a louisianaiak egyszer sem maradtak alul utóbbi 13 "túlórás" találkozójukon.

A Phoenix olyat tett az újonc Oklahoma City ellen, amit 18 éve egyetlen csapat sem: megszakítás nélkül harmadszor dobott legalább 140 pontot. A 41 pontos Leandro Barbosa vezette Suns előtt utoljára a Portland produkált hasonló kosárzuhatagot 1991-ben.

Két-három hétig nem számíthat Manu Ginobilire a San Antonio Spurs. Az argentin sztár bokasérülése miatt harcképtelen. A 2004-ben olimpiai aranyérmes, s az NBA-ben háromszoros bajnok Ginobili ebben az idényben átlagban 16,1 pontot dob, és ezzel klubja harmadik legeredményesebbje.

Charlotte Bobcats - Orlando Magic 80:92
New York Knicks - Toronto Raptors 127-97
Houston Rockets - Dallas Mavericks 93-86
Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 106-115
Minnesota Timberwolves - Indiana Pacers 105-112
New Jersey Nets - Washington Wizards 96-107
Chicago Bulls - Denver Nuggets 116-99
Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 103-111