Az olimpiai aranyérmes francia válogatott nyerte a horvátországi férfikézilabda-világbajnokságot, miután a vasárnapi, zágrábi döntőben legyőzte a hazai csapatot.

Eredmények, döntő:
Franciaország - Horvátország 24-19 (11-12)
Zágráb, 15 300 néző
v.: Olesen, Pedersen (dán)
Franciaország: Karaboué, Omeyer (kapusok) - Abalo 2, Abati, Bosquet, Dinart, Fernandez 2, G. Gille, Guigou 10/7, Junillon, Karabatic 2, Kempe, Narcisse 6, Ostertag, Sorhaindo 2
Horvátország: Alilovic, Losert (kapusok) - Balic 1, Cupic 6/4, Duvnjak 2, Gojun, Horvat, Kopljar, Lackovic 4, Metlicic 1, Spoljaric, Sprem 3, T. Valcic, Vori 2
hetesek: 7/7, illetve 4/4
kiállítások: 4, illetve 8 perc

Az első félidőben fej-fej mellett haladt a két együttes, felváltva vezettek a csapatok egy-egy góllal, így 12-11-es előnnyel a hazaiak mehettek pihenni.

A második játékrészre több ereje maradt a vendégeknek, és ekkor már a 15 ezer lelkes szurkoló sem tudott segíteni a kedvenceknek. Az 54. percben először vezetett három góllal az olimpiai címvédő, s hiába kért időt Lino Cervar, nem tudott segíteni tanítványain. Az 59. percben Jerome Fernandez gólja mindent eldöntött, a vereséget elviselni képtelen Vori ráadásul labdával inzultálta a bírót, amiért piros lapot kapott.

A kegyelemdöfést Narcisse gólja jelentette, Franciaország 24-19-re nyert. A sikerrel Claude Onesta szövetségi kapitány minden idők egyik legsikeresebb edzője lett, hiszen az Európa-bajnoki és az olimpiai arany után a világbajnoki címet is begyűjtötte csapatával.

Forrás: AFP

A 3. helyért:
Lengyelország - Dánia 31-23 (14-11)
Zágráb, 5000 néző
v.: Lazaar, Reveret (franciák).
Dánia: Hvidt, Jakobsen (kapusok) - Bösen, Christiansen 7/2, Eggert, Hansen 10/2, Jensen, Jörgensen 2, Knudsen, Laen 1, Lindberg 2, Mogensen 1, Nielsen, Söndergaard, Spellerberg
Lengyelország: Szmal, Malcher (kapusok) - Bielecki 10, Glisnki, Jaszka 4, Jurasik 1, B. Jurecki 2, M. Jurecki 2, Jurkiewicz, Kuchczynski, K. Lijewski 5, M. Lijewski 2, Siodmiak, Tluczynski 5, Zoltak
hetesek: 5/4, illetve 0/0
kiállítások: 10, illetve 4 perc

Az utóbbi évek meglepetéscsapata, Dánia egyértelmű esélyesnek tűnt a mérkőzés előtt, ám ezt gyakorlatilag csak az első félidő elejéig tudták érvényesíteni.

A 22. percben 8-8-nál utolérte a riválist a lengyel csapat, majd fokozatosan elhúzott. A félidei 14-11-es állást követően már 21-15 is állt a lengyelek neve mellett, akkor Ulrik Wilbek időt kért, a nyitottabb védekezés pedig meghozta gyümölcsét.

Az 52. percben már "csak" 24-22-re vezettek a lengyelek, akik ekkor ritmust váltottak, a kapuban Szmal kiválóan védett, s egy három perc alatti 5-0-s szériával eldöntötték a mérkőzést. Lengyelország 31-23-ra nyert, s a 2007-es vb-ezüst után ezúttal bronzéremmel tért haza.