A Boston Celtics nyerte meg az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) döntőjének második mérkőzését is a vendég Los Angeles Lakers ellen.

Eredmény, 2. mérkőzés:
Boston Celtics - Los Angeles Lakers 108-102
a legjobb dobók:
Pierce 28, Powe 21, Allen 17, Garnett 17, illetve Bryant 30, Gasol 17, Radmanovic 13, Odom 10
A döntő állása: 2-0 a Boston javára.

A 17. bajnoki címére hajtó Boston már 24 ponttal vezetett 8 perccel a vége előtt, amikor a Lakers óriási hajrába kezdett, és 22 mp-cel a vége előtt már 104-102 volt az állás. Ekkor azonban a Celtics legjobbja, Paul Pierce bevágott két büntetőt, ahonnan már nem tudtak újítani a zárószakaszt 41-25-re nyerő vendégek.

A hazaiaknál az alapszakaszban mindössze 8 pontos átlagot elért Leon Powe 21 ponttal rukkolt elő, míg a sztárok közül Ray Allen és Kevin Garnett is 17-tel zárt. A túloldalon Kobe Bryant a gyenge kezdés ellenére 30 pontig jutott.

"Ma nem 48 percet játszottunk, mert amikor elhúztunk, az egyszerű megoldások helyett elkezdtünk bravúroskodni. Nem így kellett volna befejezni ezt a meccset" - mérgelődött Doc Rivers, a Celtics mestere.

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc magyar idő szerint szerda hajnalban folytatódik Los Angelesben.