A Körmend hazai pályán kikapott az UNIQA férfikosárlabda NB I döntőjének negyedik mérkőzésén a Szombathelytől, amely ezzel 3-1-re megnyerte a párharcot, és fennállásának első bajnoki címét szerezte meg.

eredmény, döntő, 4. mérkőzés:
Polaroid Lami-Véd-Körmend - Falco KC-Szombathely 71-80 (19-30, 23-14, 14-13, 15-23)
legjobb dobók:
Thomas 20, Fodor M. 16, Fodor G. 10, illetve Aljakszejeu 31, Kazlauskas 16, Ciric 13
az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Falco javára.

A kedden Szombathelyen 30 ponttal alulmaradt Körmend az első öt percben mindössze 6 pontot hozott össze, ezalatt Srecko Sekulovic alapszakaszgyőztes együttese főként Doyne és Kazlauskas révén épp kétszer ennyit szerzett. Sőt, az első bajnoki címükre hajtó vendégek előnye nemsokára 16 pontra nőtt (8-24) az indulatoktól fűtött körmendi "katlanban".

A folytatásban valamelyest csökkent az - ellenfél 72-ével szemben - csupán 27 százalékosan célzó piros-feketék hátránya, miután beindult Fodor M., aki Thomasszal együtt "életet lehelt" csapatába. Bár a szombathelyi Aljakszejeu 16, Kazlauskas pedig 12 pontnál tartott, a szünetben már csak egyetlen duplányi volt a különbség (42-44).

Fordulás után Fodor G. triplájával egy pillanatra átvették a vezetést a házgazdák, ám csakhamar újra a 8-0-s rohamot produkáló Falco akarata érvényesült. Aztán újra megrázta magát Dragoljub Krivacsevics alakulata, és Thomas hathatós közreműködésének köszönhetően a 27. percben másodszor mutatott hazai előnyt az eredményjelző (53-52).

Forrás: MTI

Már Körmenden is ünnepelt a Falco-tábor, de az igazi fieszta majd Szombathelyen lesz

Az 56-57-ről indult utolsó periódusnak már két fáradt együttes rugaszkodott neki, de a 212 centis Aljakszejeu hajtotta vendégek jobban tartották magukat, ráadásul a 10 pontos Fodor G. öt személyivel kiállni kényszerült. A hajrában a Körmend már nem tudott újítani, így a Szombathely 3-1-re megnyerte e döntőt, és fennállásának első bajnoki címét ünnepelheti.

A körmendiek helyben átvették az ezüstérmeket, míg az aranyak kiosztására az MTI értesülése szerint szombaton 20 órakor kerül sor a szombathelyi főtéren.

Srecko Sekulovic, a Szombathely vezetőedzője: "Boldog vagyok, nagyon nehéz meccsen vagyunk túl, és óriási dolognak tartom, hogy sikerült Körmenden nyernünk. Az egész csapat jól működött, kiválóan pótoltuk Doyne-t, akire csak 22 percig számíthattam ma."

Dragoljub Krivacsevics, a Körmend vezetőedzője: "Bár a végére elfogyott az erőnk, remek szezont hagytunk magunk mögött. Sajnálom, hogy nem sikerült az aranyérem, de természetesen gratulálok a Falcónak, mert megérdemelten győzött."