A címvédő Sopron győzött a vendég Pécs elleni rangadón a nőikosárlabda-bajnokság utolsó fordulójában, ám összesítésben a baranyai gárda nyerte meg az alapszakaszt.

eredmény, UNIQA női kosárlabda NB I:
MKB-Euroleasing Sopron - MiZo Pécs 2010 72-60 (34-21, 7-18, 18-17, 13-4)
legjobb dobók:
Gorbunova 21, Károlyi 14, Branzova 13, illetve Vajda 17, Iványi 9, Podrug 9

A két euroligás gárda decemberi első meccsét 81-61-re az azóta is veretlen Pécs nyerte, így - mivel a címvédő Sopronnak az volt a szezonbeli egyetlen fiaskója - a zöld-sárgáknak ezúttal legalább 20 ponttal kellett győzniük az alapszakasz-elsőségért.

A hazaiak úgy kezdtek, mintha már az első negyedben le akarnák dolgozni a tetemes különbséget, és valóságos triplazáport zúdítottak a baranyaiak kosarára. Az ex-pécsi Károlyi háromszor is betalált a vonalon túlról, és Székely Norbert együttese összesen hét (!) hármast bevágva 34 pontot szórt a nyitónegyedben a meglepett vendégeknek.

A folytatásban Rátgéber László összekapta csapatát, amelynek 12 pontjára a Magyar Kupát nemrég éppen Pécsett elhódító rivális csak néggyel tudott válaszolni. A Vajda vezérelte MiZo feltámadásával egyenes arányban bizonytalanodtak el a soproniak, így a nagyszünetben már 41-39 volt az állás.

Térfélcsere után csakhamar elolvadt a házigazdák előnye (41-41), majd jó ideg fej fej mellett haladtak a csapatok, váltott vezetéssel. A trónjukat visszakövetelő pécsiek keményen tartották magukat a brillírozó Gorbunova és társai ellen, noha Coelho és Somogyi ekkor már 4-4, Vajda pedig 3 személyivel játszott. A harmadik szakasz végén 59-56-ot mutatott az eredményjelző.

Az utolsó játékrészben a hazaiak jobban játszottak, ám csak 12 pontra tudtak meglépni, így győzelmük ellenére meg kell elégedniük az alapszakasz második helyével. A Pécs így többször élvezheti a hazai pálya előnyét a május 5-én kezdődő rájátszásban, ahol negyeddöntőbeli ellenfele a Szekszárd lesz.