A Honvéd szerzett előnyt a Vasas elleni párharcban a férfi vízilabda ob I rájátszásának elődöntőjében, miután négy góllal nyert a szombati, harmadik összecsapáson. A másik ágon fennállása során először bejutott a döntőbe az Eger, miután hosszabbításban legyőzte a Szegedet, s ezzel megnyerte a párharcot.

Eredmény, rájátszás, 3. mérkőzés, az 1-4. helyért:
Domino-Honvéd - TEVA-VasasPlaket 11-7 (2-4, 3-0, 3-2, 3-1)
az állás:
6-4 a Honvéd javára

A 2000-es évek első felének "örökös" bajnoka, a Honvéd, illetve az őt a címétől tavaly megfosztó Vasas szombat esti, Kőér utcai ütközete a "normál viszonyok" helyreállását mutatta, hiszen - szemben az egymás elleni első két playoffos csatával, amikor mindkét fél hazai medencében veszített, ráadásul egyformán hat góllal - ezúttal az otthon játszó csapat diadalmaskodott.

A kezdés mindenesetre még a "friss hagyományokat" idézte, hiszen a vendégcsapat újfent állva hagyta a vendéglátót: a Vasas 3-0-ra elhúzott, igaz, ehhez Kiss Gergely is "kellett", aki 0-1-nél büntetőt hibázott. A kispesti alakulat azonban időben eszmélt, s egy huszáros részhajrával - 3-0-ra nyerve a második nyolc percet - még a nagyszünet előtt megfordította az állást (5-4).

Az izgalmak fokozódtak, s ezúttal a pólós dramaturgiához tartották magukat a felek, hiszen szorossá vált a csata, hol döntetlent, hol egygólos különbséget mutatott az eredményjelző. A negyed vége felé például 7-6-ot a Honvéd javára, ám az utolsó pillanatokban Vári Attila betalált (8-6), így kéttalálatnyi előnnyel várhatta Kovács István legénysége az utolsó ráúszást.

Földi László csapata a záró játékrészben ziccerek elpuskázásával indított, a Honvéd válasza - Gór-Nagy Miklós távoli lövése révén - viszont hatékony formában érkezett, s 9-6-ról már nem volt visszaút a Vasas számára.

Nyert 11-7-re, így a 8 pontig tartó párharcban 6:4-re vezető Honvéd várhatja előnyösebb helyzetből a negyedik ütközetet a döntőbe kerülésért zajló vetélkedésben. A negyedik mérkőzést egy hét múlva, szombaton (18 ó) játsszák a Komjádi uszodában.

az 1-4. helyért:
Brendon-UPC-ZF-Eger - Szeged-Beton VE 9-8 (2-2, 2-3, 2-1, 1-1, 1-1, 1-0)
A párharc végeredménye:
8-2 az Eger javára

Fordulatos, magas színvonalú mérkőzést vívott egymással a két vidéki csapat. A Szeged sokkal jobban játszott, mint az előző mérkőzéseken a playoffban, többször is előnyben volt, az Eger azonban mindannyiszor egyenlíteni tudott. A csata - melyet 1600 néző kísért figyelemmel a helyszínen - Nyéki előnyből szerzett találatával dőlt el.