Az Atomerőmű SE nyerte a férfi kosárlabda Magyar Kupát, miután a négyes döntő fináléjában, kétszeri hosszabbítás után 11 ponttal legyőzte a házigazda Falco KC-Szombathely együttesét. A paksi csapat története negyedik kupadiadalát aratta.

Eredmény, férfi kosárlabda Magyar Kupa, döntő:
Atomerőmű SE - Falco KC-Szombathely 107-96 (10-15, 26-17, 20-23, 20-21, 11-11, 20-9)
a legjobb dobók:
Brooks 27, Murry 21, Gulyás 16, Horváth, Stevenson 12-12, illetve Kazlauskas 27, Doyne 25, Kálmán 24

Kiélezett csatában dőlt el az elsőség, felváltva vezettek a csapatok. Az első negyed végén öt pont volt a Falco előnye, amely a második szakasz elején kilencre nőtt, a félidőre viszont fordult a kocka, és az Atomerőmű vonulhatott nyugodtabban az öltözőbe.

A harmadik negyed elején a paksi alakulat elképzelései szerint alakult a játék, aztán hirtelen elkapta a fonalat a szombathelyi gárda és 49-49-nél egyenlített, majd a vezetést is visszavette, a záróetapot viszont már megint az Atomerőmű kezdte minimális előnnyel.

A paksi csapat öt ponttal elhúzott, majd a Falco egyenlített és fordított. Négy mp-cel a vége előtt Brooks 76-74-es előnyhöz juttatta az Atomerőműt, de a dudaszó pillanatában elengedett dobással Doyne egyenlített, következett a hosszabbítás.

Öt perc elteltével 87-87-volt az állás, így tovább folytatódott a mérkőzés. Aztán bő egy perc alatt hét pontot szórt a Paks, innen pedig már nem tudott visszakapaszkodni a Szombathely. A végén a sorozatos labdaeladások miatt a Paks tetszés szerint dobta kosarait.