Sorozatban 11 vereség után nyert a 2006-os bajnok Miami az NBA legutóbbi játéknapján.

A sereghajtó floridaiak utolsó csapatként érték el a 10 győzelmet a Sacramento elleni meccsen, és több mint egy éve először legalább 20 ponttal hoztak egy negyedet (31-11 a harmadikban). A Heatnek ez volt zsinórban a nyolcadik győzelme a Kings ellen, lehet, hogy a floridaiak előrébb tartanának, ha többször játszhatnának a Sacramentóval...

Sorozatban 13. diadalát aratta a Houston, amely a sérült Jao Ming távollétében is lesöpörte a Washingtont. A vendégek negatív klubcsúcsot jelentő 23 pontot hoztak össze az első félidőben.

Milwaukee-ban hiába szórt 35 pontot a clevelandi LeBron James, a hazaiak Michael Reddnek a dudaszó pillanatában dobott triplájával nyertek.

Forrás: Getty Images

Pau Gasol (balra) 15 ponttal és 10 lepattanóval segítette a Lakerst

A Los Angeles Lakers elsősorban Kobe Bryant 30 pontjának köszönheti megszakítás nélkül kilencedik győzelmét, míg a Phoenixben beindult a "nagy dízel": a Miamitól érkezett Shaquille O'Neal 13 ponttal és 11 lepattanóval járult hozzá a Suns memphisi sikeréhez.