A MiZo Pécs 2010 nagy csatában kikapott a cseh Brno vendégeként a nőikosárlabda-Euroliga két sikerig tartó nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Az MKB-Euroleasing Sopron sima vereséget szenvedett a francia Bourges otthonában.

Eredmény, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Brno (cseh) - MiZo Pécs 2010 71-67 (20-15, 7-14, 21-18, 23-20)
pontszerzők:
Vecerova 13, Viteckova 12, Zirkova 11/9, Machova 8, Whitmore 8/3, Maiga 7, Kulichova 6, Béres 6, illetve Iványi 15/12, Fegyverneky 14, Podrug 13, Vajda 13/3, Coelho 10, Sarok 2

A pályahátrányból induló pécsiek 6-6-ig jól tartották magukat a 2006-os Euroliga-aranyérmes Brno otthonában, amely csak a nyitó negyed végére tudott öt ponttal elhúzni. A cseh bajnok 19. és 20. pontját a Mecsekaljáról eligazolt Béres Tímea szerezte.

A folytatásban - bár Vecerova jól dolgozott a palánk alatt - Podrugnak és Coelhónak köszönhetően nem tudott meglépni a házigazda, sőt: a félidő hajrájában Vajda triplájával döntetlen lett az állás (27-27). Mivel ezt követően a mezőny legjobbjává előlépő Coelho ismét betalált, a második játékrészben mindössze 7 pontot kapó Rátgéber-együttes vonulhatott előnnyel az öltözőbe (27-29).

Fordulás után a túloldalon a mali Maiga, magyar részről pedig Fegyverneky vitte a prímet, de Iványi hármasával a 27. percben már 38-42 állt a táblán. Vecerova újabb kosaraival az utolsó felvonásnak már ismét a Brno vághatott neki előnnyel (48-47).

A záró periódusban több mint 2 percet kellett várni az első baranyai találatra, de a rivális sem célzott jól. A végjátékban minden cseh kosárra érkezett válasz Vajda, Fegyverneky vagy Iványi jóvoltából, és 18 mp-cel a vége előtt 68-67 volt az állás. Ekkor Iványi "faultolta" tripladobás közben Viteckovát, aki mindhárom büntetőjét értékesítette, így óriási csatában végül a csehek nyertek.

A párharc második felvonására Pécsett kerül sor pénteken 18 órakor, az esetleges harmadik mérkőzést ismét Brnóban rendezik jövő szerdán.