Az MKB-Euroleasing Sopron remek hajrával legyőzte a vendég Villeneuve-d'Ascq-ot a nőikosárlabda Euroliga hatodik fordulójában.

eredmény, A csoport:
MKB-Euroleasing Sopron - Villeneuve-d'Ascq (francia) 65-61 (21-20, 17-15, 12-17, 15-9)
legjobb dobók:
Gorbunova 14, Károlyi 12, Semsei 11, Milovanovic 9/6, illetve Drljaca 17/3, Robert 13, Sacko 11/3

A magyar bajnok a nyitókörben 87-67-re kikapott Villeneuve-d'Ascq-ban, az 1/4-es mérlegükkel sereghajtó franciáknak az volt az eddigi egyetlen sikerük a kontinenssorozatban. Székely Norbert együttesének (2/3) a ráhangolódás nem sikerült jól, mivel vasárnap 81-61-re elvesztette a pécsi csúcsrangadót.

Az előjeleknek megfelelően kezdett a Sopron, amely az első négy percben mindössze két pontot hozott össze, miközben a túloldalon ezalatt Drljaca egymaga hat pontot dobott. A házigazdák 11-11-nél érték utol a csupán tíz játékossal érkezett riválisukat, és a lendület Károlyi fontos kosarai révén meg is maradt.

A második negyedben 24-24-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, itt Semseinek és Milovanovicnak köszönhetően ismét megléptek a hazaiak, ám a 75 százalékosan célzó Drljacával szemben nem volt ellenszerük: a Bourges-tól átigazolt szerb légiós az első félidőben már 15 pontnál tartott. Két játékrész elteltével 38-35 volt az állás.

Nagyszünet után folytatódott a kiélezett csata, a Károlyi-Semsei-Milovanovic trió tovább szállította a kosarakat, míg a Villeneuve-ben Drjaca mellett Sacko is bekapcsolódott a pontgyártásba. A 29. percben az ellenfél ismét átvette a vezetést (48-50), így izgalmas hajrára volt kilátás.

Az utolsó periódus eleinte nem a Székely-alakulat szája íze szerint alakult, ugyanis a feljavuló Robert találatával már 54-59 állt az eredményjelzőn, Gorbunova gyors egymásutánban szerzett négy pontja azonban megnyugtatta a kedélyeket.

A 14 ponttal és 11 lepattanóval dupla duplát (két statisztikai mutatóban is kétszámjegyű eredményt) bemutató ukrán kiválóság újabb kosarával, egy perccel a vége előtt 62-61 volt az állás, ezután pedig már csak Semsei és Honti talált a gyűrűbe. Érdekes, hogy Drljaca, a mezőny legeredményesebbje mindössze két pontig jutott a második félidőben.

A mérlegét 3/3-ra javító Sopron egy hét múlva, idei utolsó Euroliga-mérkőzésén a török Fenerbahcéhoz látogat.

A Szeged nyolcpontos vereséget szenvedett a horvát Gospic otthonában a nőikosárlabda Európa-kupa csoportküzdelmeinek utolsó, hatodik fordulójában.

Eredmény, F csoport:
Gospic (horvát) - Szeviép-Szeged 73-65 (21-23, 15-9, 17-15, 20-18)

A magyar együttes - amely két győzelemmel és négy vereséggel zárta ezt a szakaszt - csak akkor kerülhet a legjobb 32 közé, ha a nyolc legjobb harmadik között lesz.