A Minnesota az egyetlen csapat volt eddig az NHL-ben, amely nem kapott ki a rendes játékidőben, és úgy tűnt, hogy a Wild a Calgary ellen is folytatja remek sorozatát, mivel kevesebb mint tíz perc alatt háromgólos előnyt rakott össze. Azonban kicsit hamar elhitték a vendégek, hogy a meccsnek már vége, a kanadaiak pedig a második harmadban feltámadtak, és egyenlíteni tudtak, hogy aztán az utolsó húsz percben újabb két góllal besöpörjék a győzelmet.

Pedig 3-0 után minden a Wild sikerét ígérte, hiszen nyolc meccsen mindössze 11 gólt szedett be a csapat, és mióta 2000-ben csatlakozott a ligához, sosem vesztett háromgólos előnyről. De amilyen viharosan kezdtek a vendégek, olyan gyorsan egyenlítettek a második harmad közepén a kanadaiak, Jarome Iginla, Dion Phaneuf és Alex Tanguay öt perc alatt visszahozta a Flames-reményeket.

Tanguay aztán idénybeli első találata után a másodikat is megszerezte, amikor az Adrian Aucoin lövése után kipattanó korongot beütötte, Robin Regehr pedig bebiztosítatta a sikert a Calgary számára. Olli Jokinen számára is emlékezetes volt a játéknap, mivel a Florida finn centere a klub legeredményesebb játékosává lépett elő, amikor duplázott a Flyers ellen 4-3-ra megnyert találkozón.

Jokinen az első kilenc percben kétszer is beköszönt Martin Bironnak, és ezzel 158 gólnál jár a Párducok mezében, amivel megelőzte az eddigi csúcstartó Scott Mellanbyt. Ugyan a Philly a második harmadban két perc alatt egyenlített, Gregory Campbell duplája ismét megnyugtató előnyhöz juttatta a Floridát, ami ki is tartott a meccs végéig. A Flyersnek ezzel megszakadt az ötös nyerő szériája, és a folytatásban sem lesz könnyű dolga a gárdának, amely még hét találkozót játszik idegenben, mielőtt hazatér.

Henrik Zetterberg, a Detroit svéd légiósa idénybeli tizedik meccsen is folytatta pontgyűjtő sorozatát, ezúttal egy gólpasszal vette ki a részét a Vancouver elleni 3-2-es sikerből. Honfitársa, Tomas Holmström duplázott, és az NHL legszerencsésebb fickójának tartja magát, amiért Zetterberggel és Pavel Dacjukkal játszik egy sorban, akiktől jobbnál jobb passzokat kap. A Red Wings 39-szer lőtt kapura, szemben a Canucks 15-jével, a kanadai gárdát csak Roberto Luongo remeklése tartotta versenyben, a bravúrjai nélkül közel sem lett volna ilyen szoros az eredmény.

Elsöprő utolsó húsz percet produkált a Carolina a Buffalo ellen, a Hurricanes óriási fölényben játszott az egész meccsen, de 2-2-ről indult a harmadik harmad, amelyben végül kijött a különbség, így 6-2-re nyert a 2006-os Stanley-kupa-győztes. A Tampa Bay még mindig nyeretlen idegenben, ami ezúttal a Chris Clark, Alekszander Ovecskin duó "lelkén szárad", az orosz klasszis két gólpassza mellett maga is vállalt egy gólt, míg Clark, aki visszakerült Ovecskinnal egy sorba, duplával jelezte, hogy jót tett neki a váltás.

eredmények:
Washington Capitals - Tampa Bay Lightning 5-3 (1-1, 3-1, 1-1)
C. Clark (6:33, 38:42), Steckel (24:43), Laich (37:41), Ovecskin (59:56, üres kapus), illetve J. Ward (16:40), Ranger (27:27, emberhátrányból), St. Louis (54:06)

Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres 6-2 (1-1, 1-1, 4-0)
Brind'Amour (0:38), R. Whitney (23:15), E. Staal (45:58), Hamilton (47:40, emberelőnyből), Stillman (50:44), Hedican (57:41), illetve Pominville (2:52, 35:22, kettős ee.)

Florida Panthers - Philadelphia Flyers 4-3 (2-0, 1-2, 1-1)
O. Jokinen (2:35; 8:56, ee.), G. Campbell (34:16, 41:59), illetve Lupul (29:25, ee.), J. Carter (31:10), Kukkonen (52:46)

Detroit Red Wings - Vancouver Canucks 3-2 (1-0, 2-1, 0-1)
Ellis (17:34), Holmström (22:23, ee.; 35:40), illetve Cooke (25:33), D. Sedin (41:47, ee.)

Calgary Flames - Minnesota Wild 5-3 (0-3, 3-0, 2-0)
Iginla (30:33), Phaneuf (34:05, ee.), Tanguay (35:29, 43:46), Regehr (48:03), illetve Rolston (3:16, ee.), Parrish (5:20, ee.), Walz (9:41)