Parádés harmadik harmadot láthattak a nézők a Buffalo-Toronto mérkőzésen az NHL legutóbbi játéknapján, az utolsó húsz percben ugyanis hat gól esett, ebből négyet a Sabres szerzett, így 4-4-gyel zárult a rendes játékidő. A hosszabbításban aztán már csak négy másodperc volt hátra, amikor Ales Kotalik lövését követően Bryan McCabe a saját kapujába ütötte a pakkot, amivel a Buffalo kicsikarta a győzelmet, úgy, hogy korábban egyszer sem vezetett a találkozón.

A San Jose a harmadik harmad elején döntötte el a Vancouver elleni meccset, amikor 1-1-es állásnál 200 másodpercen belül Joe Pavelski, Joe Thornton és Jonathan Cheechoo is beköszönt Roberto Luongónak. A 2006-os gólkirály Cheechoo a győzelem mellett azért volt különösen boldog, mert első gólját és asszisztját szerezte az idényben.

A bajnokságot kissé döcögösen kezdő Anaheim magára talált, és ezt a Detroit bánta, amely 6-3-as vereséget szenvedett a címvédő otthonában. A Vörös Szárnyak 1-3-ról még felálltak, de az utolsó harmad közepén Samuel Pahlsson emberhátrányból vette be Dominik Hasek kapuját, és innentől el is dőlt minden kérdés. A meccs legjobbja Ryan Getzlaf volt, aki háromszor hozta kihagyhatatlan helyzetbe társait.

eredmények:
Anaheim Ducks - Detroit Red Wings 6-3 (2-1, 1-2, 3-0)
Huskins (1:56), Kunitz (9:31, kettős emberelőnyből), McDonald (24:14), Pahlsson (49:02, emberhátrányból), Perry (55:20, ee.), O'Donnell (59:55, eh., üres kapus), illetve Draper (6:39), Zetterberg (31:59), Rafalski (33:36, kettős ee.)

Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 5-4 (0-1, 0-1, 4-2, 1-0) - hosszabbítás után
Mair (48:12), Pominville (48:49), Vanek (53:02), Hecht (56:27), Kotalik (64:56, ee.), illetve Gamache (15:33), Antropov (25:56), Kilger (50:11, 53:37)

Vancouver Canucks - San Jose Sharks 2-4 (0-0, 1-1, 1-3)
Pyatt (23:04, ee.), H. Sedin (53:17, ee.), illetve Bernier (34:52, kettős ee.), Pavelski (42:33, ee.), J. Thornton (43:45), Cheechoo (45:53)