Két vereség után megszerezte első győzelmét a magyar férfikosárlabda-válogatott az Európa-bajnoki pótselejtezőben, miután harmadik mérkőzésén hét ponttal verte Bulgáriát Szombathelyen.

Eredmény, Eb-pótselejtező, 3. forduló, A csoport:
Magyarország - Bulgária 74-67 (13-16, 22-12, 14-16, 25-23)
Szombathely, 500 néző
pontszerzők: Németh 27/15, Kámán 13/6, Simon 12, Báder 8, Bencze 8, Hendlein 3/3, Czigler 2, Ferencz 1, illetve D. Ivanov 15/3, Sztojkov 12/6, K. Ivanov 10, Angelov 8/3, Georgiev 8, Blakney 7, Dimitrov 5, Banev 2

A csoport első meccsén a bolgárok 79-74-re nyertek Szófiában a magyarok ellen, akik ezt követően a bosnyákoktól is kikaptak Nyíregyházán (68-83). Így Stojan Ivkovic csapatának létfontosságú volt a szombathelyi siker, hogy a jövő héten esetleg Eb-selejtezőt és ne a B csoport elkerüléséért folytatott kiesési körmérkőzéseket vívjon Menorcán.

Kámán triplája adta meg az alaphangot, majd hamarosan mindkét oldalon rendeződtek a sorok, és felváltva estek a kosarak. Hazai részről rossz hír volt, hogy Báder már 5 perc elteltével három személyi hibánál tartott, a Szófiában 22 pontig jutó erőcsatár távollétében pedig nem igazán "ment a szekér".

A második negyedben a bolgárok 2 pontjára 10 érkezett válaszként, Kámán remekül húzta magával a többieket, és hamarosan már 29-21 állt a táblán. Németh és Simon találataival alaposan feljavult a magyar együttes, a félidőben 35-28 volt az állás.

Nagyszünet után Sztojkov és a honosított amerikai Blakney révén két pontra felzárkózott az ellenfél (41-39), ennél közelebb azonban - elsősorban Németh ragyogó dobóformájának köszönhetően - nem tudott férkőzni.

A 49-44-ről induló zárónegyed egy Németh- és egy Kámán-triplával kezdődött, de Szojkov ugyanúgy válaszolt, így továbbra sem bírtak elhúzni a házigazdák. A 33. percben a válogatott két legmagasabb tagja, Czigler és Báder is 4-4 hibánál tartott, a rivális pedig kiegyenlített (55-55). Innen egy 8-0-ás hazai roham hozta vissza a reményeket, Németh - a mezőny legjobbja - pedig elsüllyesztette 27. pontját. A hajrát is jól bírta az Ivkovic-alakulat, amely megérdemelten szerezte meg első sikerét a pótselejtezőben.

A magyarok utolsó meccsükön a boszniai Cazinban lépnek pályára szombaton 20.30-kor. A trióból a körmérkőzések végén a győztes jut tovább a spanyolországi Eb-re közvetlenül kvalifikáló hármas tornára.