Második Európa-bajnoki pótselejtezőjét is elvesztette a magyar férfikosárlabda-válogatott, amely ezúttal a bosnyákoktól kapott ki Nyíregyházán.

eredmény, 2. forduló, A csoport:
Magyarország - Bosznia-Hercegovina 68-83 (15-14, 16-20, 21-25, 16-24)
Nyíregyháza, 2000 néző
pontszerzők: Németh 15/9, Simon 13/3, Báder 13/3, Bencze 11, Kámán 8/6, Hendlein 6, Fodor 2, illetve Kojadinovic 16/12, Hukic 14/6, Kikanovic 12, Teletovic 12/6, Castle 9/6, Bajramovic 8/3, Vasiljevic 5, Nesovic 5/3, Djedovic 2

A találkozó előtt a szövetség és a nyíregyházi városvezetés ünnepélyesen elbúcsúztatta a válogatottól elköszönő Sitku Ernőt. A helyi csapat 35 éves kiválósága 135-ször szerepelt a nemzeti együttesben, és pályára lépett az 1999-es franciaországi Európa-bajnokságon is.

A magyarok szombaton 79-74-re kikaptak Szófiában, míg az Euroligában edződő kiválóságokkal teletűzdelt rivális nyitómérkőzésén 75-71-re verte a vendég bolgárokat. A tétnek megfelelően kapkodva, idegesen kezdtek a felek, az első kosárra több mint három percet kellett várni, a hazaiak pedig csak négy perc elteltével találtak be. Teletovic triplája és gyűrűszaggató zsákolása után rákapcsoltak a hazaiak, és 7-13-nál egy 8-0-ás rohammal fordítottak.

Forrás: MTI

Simon Balázs tör kosárra Mukic mellett

Stojan Ivkovic alakulata a második negyedben is remekül tartotta magát az esélyesebb ellenféllel szemben - noha Kámán ekkorra négy személyi hibánál tartott -, főként a gyors indítások váltak be. Bencze és Németh kosarai ellenére a félidőben 31-34 volt az állás.

Térfélcsere után Németh újabb triplája adott lendületet a magyar válogatottnak, csakhogy a tizedik hármasát bedobó rivális Hukic és az Egyesült Államokból honosított Castle révén 11 pontra meglépett. A harmadik játékrész végén 52-59-et mutatott az eredményjelző.

A zárófelvonásban összeroppant az Ivkovic-csapat, a frissebb ellenfél csoportfavorithoz méltóan begyűjtötte második sikerét, míg a magyarok továbbjutási esélye a minimálisra csökkent. A válogatott harmadik meccsén a bolgárokat fogadja egy hét múlva, Szombathelyen. A trióból a körmérkőzések végén a győztes jut tovább a spanyolországi Eb-re közvetlenül kvalifikáló hármas tornára.

Stojan Ivkovic szövetségi kapitány: "25-30 percig partiban voltunk, de az ellenfél rutinja döntött, ez a realitás. Nem vagyok csalódott, a fiatalok izgultak egy kicsit, ez benne van a játékban."