Hazai környezetben jutott előnyhöz az alapszakasz-győztes Sopron és a címvédő Pécs is a nőikosárlabda NB I két győzelemig tartó elődöntőjében.

Az Euroligában a legjobb 8-ig jutott soproniak a szoros nyitónegyed után elsősorban a szerb center, Matovic palánk alatti remeklésével léptek meg a BSE-től. A ritmusváltásból a nagyszünetre 13 pontig jutó Károlyi három triplával is kivette a részét.

Az idén kupagyőztes hazaiak a mezőnyből 62, a büntetővonalról pedig százszázalékos dobóteljesítmény produkáltak, míg a fővárosi gárda mindössze 6 (!) pontra volt képes a második játékrészben. A félidőre már kialakult a "közte húsz" (47-27).

Fordulás után a különbség csakhamar 30-ra duzzadt, Matovic már 19 pontnál járt, az enervált vendégek pedig a harmadik felvonásban sem jutottak el 10 pontig. Az edzőmeccsé lefokozott elődöntő így soproni kiütéssel végződött, a BSE szombaton saját csarnokában javíthat az összképen.

Pécsett az idény meglepetéscsapata, a Szeged szenvedett vereséget, főként Béres jóvoltából: a baranyaiak centere 15 pontnál állt meg.