A Buffalo Sabres és San Jose Sharks is behúzta a továbbjutáshoz szükséges negyedik győzelmet, így mindkét csapat sikerrel vette az NHL-playoff első körét. A New Jersey Devils 3-0-ra verte a Tampát, így már csak egyetlen sikerre van a főcsoport-elődöntőtől.

A Buffalo és a San Jose ha nem is söpört, de viszonylag könnyedén lépett túl az NHL rájátszásának első körén, a sorozatban tizedszer playoff-résztvevő New Jerseyre viszont még mostani győzelme ellenére is várhatnak izgalmak.

A Devils 2-2-es összesített állásnál feszült neki a Lightningnak (a mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött a 33 halálos áldozatot követelő virginiai tömeggyilkosság áldozatainak emlékére), és mindhárom harmadban egy-egy gólt szerezve látszólag sima, 3-0-s győzelmet aratott. A meccs azonban nem volt ennyire egyértelmű: a Tampa Bay egyáltalán nem ijedt meg a 18 ezer hazai szurkolótól, és támadólag lépett fel, Martin Brodeur eszén azonban a hatvan perc alatt egyszer sem tudott túljárni.

A NJ világklasszis kapusa mind a 31 kapujára tartó lövést hárította (ez volt pályafutása 22. playoff-shutoutja), míg a másik oldalon Holmqvistot mindössze 13 alkalommal tették próbára a hazai csatárok.

Összesítésben 3-2 a Devils javára, a folytatás vasárnap este Tampában.

Eredmények, rájátszás, 1. forduló:
Keleti főcsoport:
Buffalo Sabres - New York Islanders 4-3 (1-0, 2-0, 1-3)
Stafford (15:04), Pominville (20:39), Roy (31:29), Afinogenov (46:38), illetve Satan (44:22), Hunter (49:43), Campoli (53:07)