Nem bírt egymással az Eger és a Vasas a férfivízilabda-bajnokság szombati rangadóján, a z azonos Euroliga-csoportban szereplő riválisok 8-8-ra végeztek egymással.

Eredmény:
Forrás: [origo] Brendon-Fenstherm-ZF-Eger - TEVA-VasasPlaket 8-8 (2-0, 1-2, 3-5, 2-1)
Nyéki 4, Kiss Cs., Märcz, Császár, Gór-Nagy 1-1, illetve Hosnyánszky, Varga Dániel 3-3, Heinrich, Varga Dénes 1-1.

A hevesi fővárosban rendezett pólós csata külön pikantériáját az adta, hogy a bajnoki éllovas Vasas és a dobogóra pályázó Eger az Euroliga 16 csapatos főtábláján ugyanabban a négyesben szerepel. Ott már túlvannak az egymás elleni meccseken - ki-ki nyerte hazai fellépését -, szombati, ob I-es csatározásuk ennél fogva inkább a presztízs miatt volt különösen fontos mindkét fél számára.

A meccset a hazaiak kezdték jobban, 2-0-ra, majd 3-1-re vezettek alapvetően a végül négy találatig jutó Nyéki Balázsnak köszönhetően, de Hosnyánszky Norbert két hatásos válaszával a Vasas csak minimális hátrányba került félidőre.

A folytatásban a gólzáporos harmadik negyedben átvette a vezetést az angyalföldi gárda elsősorban Varga Dániel jóvoltából, de mégsem tudtak győzelemmel távozni a piros-kékek, sőt a végén, Nyéki büntetőből szerzett gólja után még nekik kellett kapaszkodni, hogy döntetlenre mentsék a mérkőzést.