Parádés mérkőzésekkel indult a rájátszás az NHL-ben, a legnagyobb izgalmak Vancouverben voltak, ahol Henrik Sedin a negyedik hosszabbítás végén, a 139. percen ütötte a mindent eldöntő gólt a Dallas ellen.

A harmadik harmadban a texasiak 4-2-es kanadai előnyről mentették hosszabbításra a meccset, ahol a felek újabb háromszor húsz percen keresztül gyűrték egymást eredménytelenül, majd Sedin ikertestvére, Daniel passzából mattolta Marty Turcót, pontot téve ezzel a gigászi csata végére, amely a hatodik leghosszabb a liga történetében. A Canucks kapujában Roberto Luongo emberfelettit nyújtott, 76 lövésből mindössze négy ellen volt tehetetlen.

Nashville-ben sem volt elég a három harmad, hogy eldőljön a találkozó sorsa, pedig a vendég San Jose kétgólos előnyről várhatta a rendes játékidő utolsó felvonását, de a Ragadózok az utolsó hét percben kétszer is beköszöntek Jevgenyij Nabokovnak.

Az első ráadás nem hozott gólt, a másodikban azonban az alapszakaszban mindössze hét találatig jutó Patrick Rissmiller a bal oldali bedobókörből tüzelt a kapuba, így a Sharks annak ellenére győzni tudott, hogy térdsérülése miatt elvesztette egyik legjobbját, Jonathan Cheechoot.

A játéknap harmadik nyugati párharcában Dustin Penner szemfülessége döntött, az Anaheim csatára kihasználta, hogy Niklas Bäckström, a Minnesota hálóőre a kapuban feküdt a saját hátvédjével történt ütközés miatt, és mivel a korong Corey Perry lövése nyomán a kapura tartott csak beljebb kellett segítenie.

Keleten csak egy meccsre került sor, az Ottawa elcsúfította Sidney Crosby rájátszásbeli debütálását, az alapszakasz pontkirályának számító Pittsburgh-sztár ugyan szerzett egy gólt (és volt egy meg nem adott találata is), de a kanadai gárda már az első harmadban megnyugtató előnyre tett szert, amit nem is engedett ki a kezéből a lefújásig.

eredmények, rájátszás 1. forduló:
Keleti főcsoport, 1. mérkőzés:
Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins 6-3 (2-0, 1-1, 3-2)
Mészáros (1:37), Kelly (6:38), Preissing (34:38, emberelőnyből), Heatley (40:09, ee.), Neil (45:39), Comrie (48:22), illetve J. Staal (36:58), Goncsar (52:42, kettős ee.), Crosby (59:11, ee.)

Nyugati főcsoport, 1. mérkőzések:
Vancouver Canucks - Dallas Stars 5-4 (1-1, 2-1, 1-2, 0-0, 0-0, 0-0, 1-0) - négyszeri hosszabbítás után
D. Sedin (4:20), Öhlund (26:26, ee.), Näslund (33:47), Smolinski (47:36), H. Sedin (138:06), illetve Morrow (5:28, ee.), Daley (30:00), Miettinen (48:31), Nagy (53:46)

Nashville Predators - San Jose Sharks 4-5 (0-1, 2-3, 2-0, 0-0, 0-1) - kétszeri hosszabbítás után
gól: Radulov (22:35, 53:05), Dumont (23:56, 59:09), illetve Carle (7:18), Grier (25:31), Rivet (32:57, ee.), Michalek (35:52), Rissmiller (88:14)

Anaheim Ducks - Minnesota Wild 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
Selänne (29:52), Penner (54:40), illetve Demitra (26:01)

A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.