Az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán hét ponttal legyőzte a nagy rivális, címvédő MiZo Pécs 2010 csapatát, s ezzel megnyerte a női kosárlabda NB I alapszakaszát.

A találkozó előtt a két euroligás gárda egyformán 23/2-es mérleggel állt és a harmadik helyezett Szeviép-Szeged 23/3-as mutatójával már biztosan nem szólhatott bele az elsőség kérdésébe. Januárban a pécsi "odavágón" hallatlan izgalmak közepette, háromszori hosszabbítás után nyert a Sopron 108-106-ra, ám az akkor győztes kosarat szerző Olekszandra Gorbunovára ezúttal sérülés miatt nem számíthatott Székely Norbert vezetőedző.

A baranyai találkozó utóéletéhez tartozik, hogy a soproniak a kezdés előtti botrányos ellenőrcsere miatt óvást nyújtottak be, így a szövetség illetékes testülete 0-20-szal ítélte meg nekik a sikert. Hétfőn azonban az MKOSZ rendkívüli fellebbviteli és fegyelmi bizottsága hatályon kívül helyezte ezt a döntést, tehát mégis a pályán elért eredmény tekinthető hivatalosnak.

Nők, NB I., 26. forduló:
Forrás: [origo] MKB-Euroleasing Sopron - MiZo Pécs 2010 67-60 (15-12, 23-22, 16-11, 13-15)
Sopron, 2000 néző
v.: dr. Vígh P., Papp P.
legjobb dobók: Matovic 14, Horváth 13/9, Cserny 12, illetve Béres 15, Iványi 14/3, Johnson 10/3

A pontvadászat slágermeccse a várt óriási küzdelmet hozta, a kosárszegény nyitónegyedben főként a két center, a szerb Matovic, illetve Béres remekelt.

A második negyed a házigazdák 8-0-s rohamával indult, ám Johnson felzárkóztatta a Pécset 25-22-re, csakhogy a Rátgéber-együttes itt megtorpant (30-22). A félidő hajrájában a napokban további két évre hosszabbító Horváth Zsuzsanna két triplával örvendeztette meg a hazai közönséget, a slusszpoén viszont Johnson félpályáról bevágott kosara lett. A nagyszünetben 38-34 volt az állás.

Térfélcsere után Cserny és Edwards dobópárbaja következett, majd Horváth és Eördögh hármasaival ismét elhúztak a zöld-sárgák, akik a következő szezonban a tíz évvel ezelőtti Ronchetti-kupa-diadal emlékére lila-fehérben fognak játszani.

Az 54-45-ről induló zárófelvonásban rákapcsoltak a vendégek, és a 39. percre Béresnek köszönhetően két pontra megközelítették ellenfelüket. Soproni részről azonban Cserny és Németh is hibátlanul büntetőzött, így Székely Norbert alakulata mindössze két vereséggel (24/2) nyerte meg az alapszakaszt.