Második Európa-bajnoki középdöntő-mérkőzésén Lengyelország ellen lépett pályára a magyar nőikézilabda-válogatott, amely százszázalékos formajavuláson átesve 37-21-es győzelmet aratott. A sorsdöntő, Norvégia elleni összecsapásra csütörtök este, 19.15-kor kerül sor.

Eredmény, Európa-bajnokság, középdöntő, I. csoport, 2. forduló:
Magyarország - Lengyelország 37-21 (16-9)
Göteborg
v.: Hallberg, Hagen (svéd)
gól: Tóth T. 9, Görbicz 6/3, Szamoránsky P. 5, Kirsner 5, Vérten 3, Mehlmann 2, Szűcs 2, Kovacsicz 1, Siti E. 1, Borbás 1, Ferling 1, Hornyák 1, illetve Siódmiak 6, Kudlacz 5/4, Polenz 2, Zaleczna 2, Jacek 2, Damiecka 1, Jochymek 1, Wypych 1, Duda 1
hetes: 3/3, illetve 4/4
kiállítás: 10, illetve 6 perc

Lengyelországgal eddig 68-szor meccseltünk, s 56 győzelem, illetve 4 döntetlen mellett 8-szior szenvedtünk csak vereséget. Utoljára tavaly augusztusban, amikor a balatonfüredi Pannon-kupán 23-18-ra nyert együttesünk. A magyar csapatból Balogh Beatrix és Borbély Zsanett maradt ki.

A magyar csapat kezdte az összecsapást, ám az első ziccert Pálingernek kellett hárítania, ő tornászta lécre Kudlacz lövését. Az első gólt Tóth Tímea jegyezte, majd egy újabb Pálinger-védés után Vérten kontrázta le az ellenfelet (2-0). Ezúttal a két csapat közül a lengyelek tűntek idegesebbnek, a 6. percben Kudlacz lövését ismét Pálinger szedte ki, Tóth meg betalált - 3-0!

Zenon Lakomy időt is kért a 8. percben, talán azt próbálta meg elmesélni játékosainak, hogy ne törődjenek azzal, ki áll az ellenfél kapujában, ennek ellenére ismét magyar gól született Tóth révén (5-0).

Az első lengyel gólra 11 percet kellett váni, Polenz avatta fel Pálingert (6-1), majd Vérten kétszer is Lacz kapusba bombázott, Kovacsicz meg a lécre ejtett - magyarán, nem ment minden tökéletesen nálunk, de az ellenfél klasszisokkal gyengébb volt, mint egy nappal korábban.

Tóth villogott átlövőben, Görbicz is jól osztogatott, a védekezés pedig ismét régi fényében tündökölt, megspékelve egy fantasztikus Pálinger-teljesítménnyel, a Krim kapusa 91 százalékkal védett az első negyedórában, 11 kapura lövésből 10-et megfogott.

A 20. percre Siódmiak révén sikerült megtalálni a lövőerőt és lövőtávolságot, ám Szamoránsky két beállóstalálatával 12-4-re módosította az állást. A 23. percben Vértent Kirsner váltotta a balszélen, kimaradt három helyzet, ezt a lengyelek 3 góllal büntették (12-7).

Szerencsére Kirsner emberhátrányban is eredményes tudott lenni, Polencz ejtése ellen azonban Pálinger is tehetetlennek bizonyult. 13-8-nál Németh András kért időt, s arra hívta fel a figyelmet, hogy leállt a védekezés, figyeljenek jobban a lányok, s játszanak ziccerig.

Az utolsó négy percben Görbicz, Szűcs, Mehlmann, illetve Siodmiak lőtt gólt, így alakult ki a félidei 16-9-es eredmény.

A második játékrész Szamoránsky gójával indult, majd Görbicz hetesből ejtett a cserekapus, Chemicz hálójába, végül Kirsner iramodott meg eredményesen. A 6-0-s szériát Tóth Tímea kettő és Görbicz egy bombája zárta (22-9).

A játék képére jellemző, hogy Görbicz az összes általa ismert lövőfigurát bátran gyakorolhatta, majd pihenésképpen lecsüccsnhetett a Siti Eszter által előmelegített helyre a kispadon.(24-11).

A 47. percben tíz alá csökkent az előny, Siti, majd Kovacsicz kiállítását jól használták ki a lengyelek (26-17), aztán Borbás "pihenőjét" Tóth, majd Szűcs torolta meg (28-17).

A hajrá tíz percében már csak az volt a kérdés, tízgólosnál nagyobb sikert arat-e együttesünk. Nos, lett: a csapat végül 37-21-re nyert, legközelebb csütörtökön, Norvégia ellen mutathatja meg, érdemes-e az elődöntőre. Ha a németek a papírformának megfelelően legyőzik a macedónokat, akkor a mieinknek hat góllal kéne verni a norvégokat, ahhoz, hogy bejussanak a négy közé.

Németh András, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: "Nagyon nehéz helyzetből kezdtük a találkozót, ezért is örülök annak, hogy a lányok fel tudtak állni a padlóról. Különösen az elején játszottunk jól, koncentráltan. A norvégok elleni találkozón is nyerni szeretnénk, de óriási hiba lenne most számolgatásokba kezdeni. Nagyon boldog leszek, ha legyőzzük őket."