Az MKB-Euroleasing Sopron vereséget szenvedett a lengyel Kraków vendégeként a nőikosárlabda Euroliga 6. fordulójában.

Eredmény, A csoport, 6. forduló:
Kraków (lengyel) - MKB-Euroleasing Sopron 78-66 (25-26, 21-14, 17-13, 15-13)
pontszerzők:
De Forge 20/15, Skerovic 19/9, Vilipic 14, Canty 10, Wielebnowska 8, Trafimava 7, illetve Matovic 16, Horváth Zsófia 9/3, Branzova 9, Károlyi 8/6, Gorbunova 7, Cserny 6, Honti 6, Németh 5/3

A 4/1-es mérleggel büszkélkedő soproniak - akik egy hónapja 83-58-ra nyerték otthon az "odavágót" - eleinte nem találták a második győzelméért küzdő lengyel gárda ellenszerét: a szerb Skerovic ellenállhatatlanul tüzelt távolról, és kiváló formáját a vendégek részéről csak honfitársa, Matovic tudta ellensúlyozni a palánk alatt.

A második negyedben váratlanul rosszra fordultak a dolgok, ugyanis a hátsérüléséből visszatért amerikai De Forge révén a Kraków faképnél hagyta a hat perc alatt mindössze öt pontot szerző ellenfelét. A félidőben 46-40 volt az állás.

Fordulás után az öt triplakísérletéből mindet bevágó De Forge miatt ismét tíz pont fölé nőtt a különbség. Ekkorra már négy hazai játékos - köztük a hibátlanul büntetőző, ex-soproni Vilipic - is kétszámjegyű dobóteljesítménynél járt.

A zárójátékrésznek 63-53-ról vágtak neki a csapatok, ám Székely Norbert NB I-ben még veretlen együttese nem tudott faragni a különbségből, így - némi meglepetésre - elszenvedte idénybeli második kudarcát.

A soproni gárda egy hét múlva a francia Mondeville-t fogadja.