A Pick Szeged 25-25-ös döntetlent játszott a vendég spanyol Valladoliddal a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntő első mérkőzésen.

Eredmény, férfi BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Pick Szeged - Valladolid (spanyol) 25-25 (13-10)
Szeged, 3000 néző
v.: Krstic, Ljubic (szlovén)
Szeged: Puljezevic - Bendó 5, Krivokapic 5, Mezei 1, Djurkovic 1, Ilyés 4, Vadkerti 3. Csere: Szente (kapus), Bajusz 4/3, Matic, Jovanovic 1, Herbert 1,
Valladolid: Sierra - Parrondo 4/1, Rodriguez 2, Garabaya 2, Gull 6/5, Muratovic 5, Chema. Csere: Lorger (kapus), Delgado 4/1, Velasco 2, Marcos
hetesek: 3/3, illetve 10/6
kiállítások: 12, illetve 8 perc

Rossz előjelekkel várhatta a fontos mérkőzést a Szeged, hiszen sérülés miatt olyan kulcsjátékosok nem léphettek pályára, mint Danijel Andjelkovic, Bakos Dávid, illetve Berta Róbert. Az első tíz percben felváltva estek a gólok, a kapusok remekeltek, még a sérüléssel bajlódó Puljezevic is brillírozott.

Ugyan a hazai együttes 5-3-ra elhúzott, a sokat cserélő spanyolok egyre keményebben támadtak, s egyenlítettek. Sok volt a hiba mindkét oldalon, ám a Tisza-partiaknak arra volt erejük, hogy a Valladolid ne vegye át a lélektanilag fontos vezetést.

Puljezevic tovább javult, két büntetőt is megfogott, és ez - emberelőnyben - lendületet adott, így sikerült meglépni (11-8). Azonos létszámban megint feljött a rivális, ám közvetlenül a szünet előtt Bendó kétszer is betalált (13-10).

A fordulást követően kétszer is létszámfölénybe került a Szeged, de amíg az elsőnél 15-11-re elhúzott, addig a másodiknál örült, hogy állandósult a különbség. De nem sokáig, mert 17-13 után pillanatok alatt 17-16 lett az állás, majd a Valladolid emberelőnye alatt 19-19 lett a 48. percben. Hullámvölgybe került a Szeged, és fordított a spanyol klub és már 24-21-re is vezetett.

Hatalmas hajrába kezdett a hazai csapat, és az 57. percben összejött az egyenlítés (24-24). Azonban Bajuszt kiállították és a Valladolid hétméterest rontott, de hiába szerezte meg a vezetést Mezei, még erre is volt válasza a vendégeknek. A végeredmény 25-25 lett, a visszavágót jövő vasárnap 17 órakor rendezik Valladolidban.