A listavezető Atomerőmű 18 ponttal győzött a vendég Debreceni Vadkakasok ellen a férfikosárlabda-NB I szerdai rangadóján. Zsinórban nyolcadik sikerét aratta az Albacomp, miután 103-71-re nyert a Soproni sÖrdögök ellen.

Férfikosárlabda-bajnokság, 13. forduló:
Atomerőmű SE - Debreceni Vadkakasok 97-79 (28-16, 23-18, 25-21, 21-24)
Paks
vezette: Víg, Ádám, Cziffra
Atomerőmű: Monroe 31/12, Djogo 14/6, Pavlik 15/3, Grizzard 10, Kiss Z. 9/3, Czigler 6, Mészáros 6/3, Panta 6/3.
Debrecen: Horváth R. 17/6, Williams 16/12, Powell 16, Fodor 10, Molnár A.9/9, Andriukaitis 6, Tóth G. 5/3, Bukva.

Remekül kapta el a rajtot a Paks, és a két amerikai, Monroe és Grizzard vezérletével 10-2-re elhúzott. A Debrecen mestere időt kért, amely arra jó volt, hogy ne nőjön tovább a két csapat közötti különbség, ám a 6-8 pontos hazai előny továbbra is megmaradt. A vendégek dobási kísérleteibe sok hiba csúszott, az Atomerőmű pedig tartotta formáját, és Czigler utolsó pillanatban szerzett kosarával, 28-16-tal végződött az első negyed.

A következő tíz percben sem változott a játék képe, a vendégek továbbra sem tudták semlegesíteni Monroe-t, aki igazi vezéregyénisége volt a paksiaknak. Az első félidőben a vendégek 11 labdát adtak el, ami sokat elmond a Vadkakasok teljesítményéről. A játékrészben 17 ponttal vezetett már Zsoldos András együttese, amely nem adta meg az esélyt ellenfelének a felzárkózásra.

A hazai együttes fordulás után sem engedte ki a kezéből az előnyt, a különbség pedig percről percre nőtt. A debrecenieknél Williams elsősorban tripláival próbált meg hozzátenni csapata teljesítményéhez, ám a hazaiaknál több jó egyéni produkció akadt. Monroe hibátlanul értékesítette a büntetőket, így az utolsó felvonás előtt 76-55-ös paksi előnyt mutatott az eredményjelző.

Az utolsó játékrészben már csak az volt a kérdés, mennyivel nyeri meg a Paks a mérkőzést. A Debrecen ezúttal nem tudta megismételni az Univer elleni jó játékot, így a vendégeket mindössze az vigasztalhatta, hogy három ponttal megnyerték az utolsó negyedet, a győzelmet viszont a 31 pontot szerző Monroe-val felálló Paksiak szerezték meg.

Albacomp - Soproni sÖrdögök 103-71 (19-19, 31-22, 28-15, 25-15)
Székesfehérvár, 1500 néző
vezette: Forrai, Tóth, Németh
Albacomp: Nisavics 5/3, Spivey 21/9, Horváth Á. 13/6, Flowers 16/3, Bencze 14. Csere: Góbi 8, Kámán 12/3, Brolih 9/6, Bódi 5/3, Soós.
Sopron: Carr 11, Duscak 23/15, Körtélyesi, Vuleta 8/3, Bowman 17. Csere: Csaplár-Nagy, Porzingis, Boldizsár 5/3, Palotai 5, Balogh 2.

Az Atomerőmű legyőzése után önbizalommal telve várhatták a szerda esti összecsapást a székesfehérvári játékosok, és a mérkőzés is ennek megfelelően indult. A vendégek többnyire a hazaiak eladott labdáiból tudtak pontot szerezni, és így tartották a lépést az Albacomp együttesével. Később aztán Fodor Péter csapata magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, ám a negyed végére újra leengedett, így a játékrész döntetlennel zárult.

A kisszünet után szakvezetőjük tanácsait megfogadva beleerősítettek Kámánék, de igazán nagy előnyre nem tudtak szert tenni. Komoly fejtörést okozott viszont a soproni Duscak semlegesítése, aki nagyszerű játékával egymaga 19 pontot ért el. A negyed utolsó perceiben aztán egy Spivey-tripla és Bencze duplája következtében kilencpontos előnnyel mehettek a szünetre a fehérváriak.

A pihenő után remekül kezdett az Albacomp, hiszen rögtön egy tízpontos sorozattal nyitott, míg a sÖrdögök nem voltak eredményesek ez idő alatt. Egy rövid hazai kihagyás következtében kicsit közelebb kerültek a soproniak, de megszorítani nem tudták ellenfelüket.

Az utolsó játékrészben aztán megnyugtató előnyre tettek szert a fehérváriak, így tetszés szerint szórták a pontokat. Ezzel a győzelemmel immár nyolc meccs óta veretlen a székesfehérvári csapat Fodor Péter vezetésével.