A vártnál egy picit körülményesebben nyert MKB-Euroleasing Sopron nőikosárlabda-csapata az Atomerőmű-Szekszárd elleni bajnokin. Natalia Hejkova lányai csak a találkozó második felében képviselték azt a játékerőt, amelyet a papírforma sejtetett, és végül 82-68-re diadalmaskodtak.

eredmény
MKB-Euroleasing - Atomerőmű-Szekszárd 82-68 (24-20, 16-20, 12-13, 30-15)
Sopron, 700 néző
v.: Fekete, Makovsky
legjobb dobók: Matovic 21, Gorbunova 15/3, illetve Vescan 15/3, Czukor 11/6

Natalia Hejkova igyekezett már a meccs elején olyan játékosoknak is lehetőséget adni, akik a komolyabb tétmeccseken nem jutnak szóhoz. A vendégek tisztában voltak azzal, hogy ha a meccs első szakaszában rákapcsolnak, akkor meg is lephetik a soproniakat. Ez némileg sikerült is, hiszen a 17. percben átvették a vezetést a szekszárdiak, és a félidőben 40-40 volt az állás.

Az utolsó két negyedben aztán nem bízott semmit sem a véletlenre a hazai csapat. Bár a harmadik harmadot még a vendégek nyerték egy ponttal, az utolsó felvonásban nem sok lepattanó termett az Atomerőműnek, így végül 82-68-as sikert aratott soproni gárda.

Ugyancsak a bajnoksághoz kapcsolódó hír, hogy a Zala Volán-ZTE leigazolta az Euroligában is érdekelt szlovák Delta Kosice szerb-montenegrói centerét, Jela Malest. A 21 éves, 191 cm magas játékos az idény végéig kötelezte el magát a zalaegerszegi klubhoz.