Társoldalunk:

Világbajnokságra készülnek junior kéziseink

2005.07.07. 14:04

Tatabányán edzőtáborozik a magyar junior nőikézilabda-válogatott, amely Mátéfi Eszter irányításával az augusztus eleji, csehországi világbajnokságra készül. Ugyancsak vb-n lesznek érdekeltek a fiúk, akik Tóth László vezetésével Tatán edzenek.

Tatabányán készül az augusztus 1-15-e közötti, Csehországban sorra kerülő korosztályos világbajnokságra a magyar junior nőikézilabda-válogatott.

A játékosok Mátéfi Eszter irányításával napi három edzésen vesznek részt, a szakvezető munkáját Szarka Éva és Bakos István segíti. A keret tagjai a Sport Hotelban laknak, a sportcsarnokban, a súlyemelőteremben és az uszodában gyakorolnak.

a női keret
kapusok: Triffa Ágnes, (Vasas), Hoffmann Kitti (Bp. Spartacus), Király Annamária (DVSC)
mezőnyjátékosok: Juhász Gabriella, Belső Anett, Temes Bernadett, Bódi Bernadett, Bognár Barbara (Győr), Tomori Zsuzsa (Vasas), Micskó Zsófia (Kiskunhalas), Laluska Eszter, Kamper Olívia, Szamoránsky Piroska (FTC), Gerstmár Renáta, Balogh Barbara (Dunaferr), Sütő Edina, Sopronyi Anett, Csáki Viktória (DVSC), Tápai Szabina (Cornexi)

a női junior-világbajnokság csoportbeosztása
A csoport (Zlín): Norvégia, Dánia, Litvánia, Franciaország, Brazília.
B csoport (Zlín): Oroszország, Horvátország, Spanyolország, Angola, Kína.
C csoport (Brno): Ukrajna, Lengyelország, Korea, Argentína, Svédország.
D csoport (Brno): Magyarország, Csehország, Japán, Tunézia, Szerbia-Montenegró.

A férfiak junior kerete Tatán készül, Tóth László tanítványai augusztus 15- 28-a között hazai környezetben, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 11 városában szállnak majd harcba az érmekért.

a férfi keret
kapusok: Mikler Roland (Dunaferr), Kovács János (Szigetvár), Kiss Olivér (Szeged)
mezőnyjátékosok: Sutka Norbert, Halász Máté (Szeged), Császár Gábor, Zubai Szabolcs, Grebenár Gábor, Sándor Ákos, Nagy Kornél, Boda Péter (Dunaferr), Schuch Timuzsin, Gulyás Péter, Pálos Gábor, Putics Barna (Veszprém), Pál Gergely (PLER), Csorba Gábor (Komló), Szalafai Gábor, Tomori Győző (Győr)

a férfi junior-világbajnokság csoportbeosztása
A csoport: Dánia, Svédország, Egyiptom, Franciaország, Dél-Korea
B csoport: Németország, Izland, Spanyolország, Kongó, Chile
C csoport: Szlovénia, Argentína, Csehország, Kuvait, Szerbia-Montenegró
D csoport: Magyarország, Románia, Tunézia, Brazília, Elefántcsontpart.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK