A Kína legjobbjai felett aratott 23-1-es KO-győzelem után Kanada nemzeti együttesére is súlyos, 20 gól különbségű vereséget mért az olimpiai és világbajnoki címvédő, elsőségét az idei Világligában is megőrizni kívánó magyar férfivízilabda-válogatott a spanyolországi VL-selejtező második napján.

Férfi vízilabda Világliga, selejtező, A csoport, 2. nap:
Magyarország - Kanada 22-2 (5-2, 6-0, 6-0, 5-0)
a magyar gólszerzők:
Molnár 4, Madaras, Kiss G., Biros 3-3, Szívós, Fodor 2-2, Varga, Steinmetz Á., Kásás, Vindisch, Steinmetz B. 1-1

A spanyolországi kvalifikációs torna második játéknapjára is könnyű ellenfél jutott a Kemény Dénes dirigálta gárdának, amely alapos leckét adott a juharlevelesek pólósainak.

Az észak-amerikaiak az első negyedben ellőtték összes puskaporukat, utána már csupa magyar találat következett. Ezúttal Vindisch és Steinmetz Barnabás is helyet kapott a válogatottban, míg a 15 fős keretből a két pihenő ember Vári és a balkezes Kiss Csaba volt. A kapusok közül Gergely kezdett, s két negyed után váltotta őt Szécsi.

Szombaton a magyar válogatott a házigazdák együttese ellen száll vízbe.