Svédország 5-1-re legyőzte Finnországot az ausztriai jégkorong-világbajnokságon, és ezzel élen végzett a C csoportban. A csoport másik mérkőzésén Ukrajna 2-1-re verte a dánokat. Az A jelű négyesben az oroszok 2-0-ra diadalmaskodtak a fehéroroszok ellen, a szlovákok pedig nyolcat ütöttek a házigazda osztrákoknak.

A finnek már az első perc végén vezettek Niemi góljával, de a harmadik percben Kronvall egalizált, és onanntól beindult a svéd henger. A háromkoronások így csoportelsőként jutottak a középdöntőbe, a finnek is továbbmentek, csakúgy mint az ukránok, akik 2-1-re győztek a dánok ellen, akik ezzel a kiesés ellen küzdenek majd a továbbiakban.

Az A csoportban az oroszok sokáig csak helyzetekig jutottak a fehéroroszok ellen, aztán a 29. percben Visedkevics elment a jobb oldalon, fonákkal középre adott, és Haritonov köténygólt ütött Mezinnek. Az 52. percben Visedkevics nem passzolt, inkább lőtt a kék vonalról, rosszul találta el a korongot, de így lett jó, mert Mezin lapos lövésre számított, a pakk pedig a jobb válla fölött csapódott a hálóba.

A szlovákok nagyon kitömték az osztrákokat, volt olyan időszak, amikor északi szomszédaink 43 másodperc alatt ütöttek három gólt. Visnovsky négy ponttal zárt, Palffy és Strbak duplázott, a szlovákok pedig nyerték a csoportot.

A csoport:
Oroszország - Fehéroroszország 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
gól: Haritonov (29.), Visedkevics (52.)

Ausztria - Szlovákia 1-8 (0-1, 0-2, 1-5)
gól: Unterluggauer (49.), illetve Gaborik (3.), Palffy (22., 56.), Visnovsky (34.), Mari. Hossa (42.), Strbak (51., 56.), Satan (56.)

A csoport végeredménye:
1. Szlovákia 5 pont (13-5), 2. Oroszország 5 (9-5), 3. Fehéroroszország 2, 4. Ausztria 0

C csoport:
Ukrajna - Dánia 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
Varlamov (35.), Szavenko (58.), illetve Degn (29.)

Svédország - Finnország 5-1 (2-1, 2-0, 1-0)
gól: Kronvall (3.), Sundin (17.), Hedström (28., 59.), Pahlsson (35.), illetve Niemi (1.)